Studenci PG wezmą udział w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych FISU 2022 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-16

la
12 marca br. w miejscowości Aveiro w Portugalii odbędą się Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Wśród uczestników nie zabraknie przedstawicieli Politechniki Gdańskiej.

Nominację do startu wywalczyli zawodnicy sekcji Lekkiej Atletyki PG - Anna Ławrukajtis i Szymon Skalski. Obydwoje są tegorocznymi medalistami przełajowych Mistrzostw Polski!

Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata są jednymi z najstarszych mistrzostw FISU organizowanych na przestrzeni lat, a ich pierwsza edycja odbyła się w Lozannie w Szwajcarii w 1978 roku. Impreza zawsze przyciąga setki sportowców z kilkudziesięciu państw ze wszystkich kontynentów. Mistrzostwa odbywają się w każdym parzystym roku.

Życzymy powodzenia oraz trzymamy kciuki!