AMP 2022: Narciarki PG z brązowym medalem UTE | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-10

AMP 2022: Narciarki PG z brązowym medalem UTE

amp
W dniach 6-9 marca br. na zakopiańskim stoku Harenda odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski  w Narciarstwie Alpejskim. Żeńska reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła 18 miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczyła brązowe medale wśród Uczelni Technicznych. Nasi Narciarze zajęli 15 miejsce w „generalce” oraz 6 UTE.

Wśród naszych reprezentantek w slalomie gigancie najlepiej zaprezentowała się Anna Procner, która zajęła 54 miejsce. Na 63 miejscu rywalizację ukończyła Julia Makowska, na 71. Anna Wilk, na 82 Julia Rutkowska, zaś 83 miejsce zajęła Zofia Wyrzykowska.

Anna Procner była również najlepszą reprezentantką Politechniki Gdańskiej w slalomie. W tej konkurencji Ania uplasowała się jednak dopiero na 59 miejscu. Tuż za nią na 60. Pozycji uplasowała się Marta Reszetow, na 66 wyścig zakończyła Julia Makowska, Zofia Wyrzykowska była 75, Julia Rutkowska 80, Patrycja Kot 83, a Anna Wilk 87.

Wśród panów w rywalizacji slalomu najlepiej wypadł Kamil Kapitański, który zajął 37 miejsce. Dwie lokaty niżej, na 39 miejscu uplasował się Vincent Malinowski.

W slalomie gigancie 34 miejsce zajął Bartosz Gliszczyński, Vincent Malinowski był 53, Kamil Kapitański 55, Jan Zasławski 62, Jan Madey 66,  Piotr Sadowski 67, zaś Szymon Sosnowski 109.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Gliszczyński Bartosz, Kapitański Kamil, Karmoliński Stanisław, Kot Patrycja, Madey Jan, Makowska Julia, Malinowski Vincent, Procner Anna, Reszetow Marta, Rutkowska Julia, Sadowski Piotr, Sosnowski Szymon, Wilk Anna, Wykrzykowska Zofia, Zasławski Jan

Trener: Marta Parafiniuk