AMP 2022: Tenisiści i tenisistki stołowe z awansem do Finału AMP | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-08

AMP 2022: Tenisiści i tenisistki stołowe z awansem do Finału AMP

amp
W dniach 4-6 marca br. w Poznaniu odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Kobiet i Mężczyzn. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Politechniki Gdańskiej. Obie nasze reprezentacje wywalczyły awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia br. w Gdańsku.

W fazie grupowej tenisistki stołowe PG rozegrały trzy mecze i trzykrotnie zwyciężyły 3:0 (z UKW Bydgoszcz, Politechniką Poznańska oraz Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym ze Szczecina). Wyniki te zapewniły naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału.

W spotkaniu półfinałowym nasze zawodniczki pokonały Uniwersytet Wrocławski 3:1 w znalazły się w finale. Na tym etapie rozgrywek niestety gdańszczanki musiały uznać wyższość Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia (0:3).

Mimo tej porażki reprezentantki Politechniki Gdańskiej zapewniły sobie awans do Finału AMP.

Równie udany występ w fazie grupowej zanotowali tenisiści stołowi PG. Gdańszczanie pokonali UMK Toruń 3:0, Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania 3:0 oraz PWSZ Leszno 3:0 i także zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału.

W ¼ turnieju zawodnicy PG pokonali Politechnikę Poznańską 3:0 i pewnie znaleźli się w półfinale. Niestety na tym etapie rozgrywek gdańszczanie ulegli reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego 0:3 i w ostatnim meczu turnieju walczyli o 3. miejsce. W spotkaniu z rywalem zza miedzy – AWFiS Gdańsk lepsi okazali się nasi tenisiści i zwyciężyli 3:1.

Podobnie jak nasze panie, tak  i panowie wywalczyli awans do Finału AMP

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Ancypa Marcelina, Dosz Przemysław, Dosz Adam, Dosz Sławomir, Gajewski Filip, Jakóbowska-Roman Klaudia, Kamińska Marcelina, Krajewska Marta, Liwski Krzysztof, Pawelczak Iga