AMP 2022: Badmintoniści PG piatą drużyną w Polsce | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-11

AMP 2022: Badmintoniści PG piatą drużyną w Polsce

fot
W dniach 8-10 kwietnia w Katowicach obył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła w nim 5 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła srebrne medale wśród Uczelni Technicznych.

Już po losowaniu grup finałowych było wiadomo, że naszych zawodników czeka niezwykle trudny turniej. W fazie grupowej podopieczni Rafała Kasprów zmierzyli się ze zwycięzcą półfinału B, zbudowaną niemal z samych kadrowiczów drużyną AWF Katowice. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie z tym zespołem było bardzo zacięte, a gdańszczanie ulegli 2:5. W kolejnych meczach pewnie pokonali Politechnikę Poznańską i Politechnikę Wrocławską 7:0 i zajęli drugie miejsce w grupie A.

Niestety ta lokata nie dała naszej drużynie szczęśliwego rozstawienia w ćwierćfinale. W ¼ turnieju gdańszczanie trafili na AWF Warszawa. Po niemal 4,5 godzinnej walce nasi zawodnicy ulegli 2:4 i w dalszej części turnieju mogli walczyć jedynie o miejsca 5-8.

Tu nie mieli żadnych problemów i pewnie pokonując Uniwersytet Warszawski 4:0 oraz AWF Wrocław 4:1 zajęli 5 miejsce w turnieju i wywalczyli srebrne medale UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Barański Michał, Franczuk Marcelina, Goszczyńska Aleksandra, Grochowski Bartosz, Jakowczuk Krzysztof, Kasprów Rafał, Matysiak Michał, Nowak Marcin, Ostrowska Klaudia, Witek Magdalena

Trener: Rafał Kasprów