AMP 2022: Dwa medale UTE na koncie Reprezentacji PG w Ergometrze | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-12

AMP 2022: Dwa medale UTE na koncie Reprezentacji PG w Ergometrze

fot
W niedzielę, 10 kwietnia obiekty sportowe Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie gościły Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze. Zarówno męska, jak i żeńska Reprezentacja PG zajęły 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo nasze panie zdobyły srebrny medal UTE, a panowie dołożyli brąz.

Indywidualnie najlepiej wypadła Katarzyna Duda, która w wadze OPEN wywalczyła złoty medal zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i UTE.

W wadze OPEN startowały także Izabela Satrjan, która zajęła 35 miejsce oraz Marta Piotrowicz, która była 119.

W wadze lekkiej Karolina Żurek zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła srebrny medal UTE.

W tej samej kategorii Sandra Kopiczko zajęła 21 miejsce, Magdalena Fabjanowicz 27, Katarzyna Tessmer 29, a Marta Korol 60.

W  wadze lekkiej mężczyzn drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Adrian Sadowski. Dodatkowo zdobył on złoty medal UTE. Jeden stopień niżej na podium UTE stanął Jan Aleksandrowicz, który w „generalce” był 4.

W tej samej kategorii startowali także Tomasz Borzyszkowski, który zajął 15 miejsce oraz Paweł Kacała (55 miejsce), Patryk Pszczółkowski (58), Paweł Woźniak (59) oraz  Bartosz Pszczółkowski (61).

W wadze OPEN mężczyzn wystartowali Daniel Dwojakowski (20), Maciej Zera (58), Łukasz Zieliński (110).

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Aleksandrowicz Jan, Borzyszkowski Tomasz, Duda Katarzyna, Dwojakowski Daniel, Fabjanowicz Magdalena, Kacała Paweł, Kopiczko Sandra, Korol Marta, Piotrowicz Marta, Pszczółkowski Patryk, Pszczółkowski Bartosz, Sadowski Adrian, Satrjan Izabela, Tessmer Katarzyna, Woźniak Paweł, Zera Maciej, Zieliński Łukasz, Żurek Karolina

Trener: Piotr Buliński