AMP 2022: Dwa medale UTE na koncie tenisistów stołowych PG | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-04-26

AMP 2022: Dwa medale UTE na koncie tenisistów stołowych PG

fot
W dniach 23-24 kwietnia br. w gdańskiej hali MRKSu odbył się finał Akademickich mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Męska reprezentacja PG zajęła 5. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.  Nasze zawodniczki w „generalce” były 11 miejsce i wywalczyły srebrne medale UTE.

W fazie grupowej męska reprezentacja Politechniki Gdańskiej rozegrała trzy spotkania, odnosząc komplet zwycięstw. Nasi zawodnicy pokonali kolejno Uniwersytet Gdański 3:0, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 3:0 oraz Uniwersytet Łódzki 3:0.

Gdy wydawało się, że nasi zawodnicy zdołają co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny sukces (wicemistrzostwo Polski), noga podwinęła im się już w ćwierćfinale. Po zaciętym meczu tenisiści stołowi PG ulegli Uniwersytetowi Zielonogórskiemu 1:3 i w dalszej części tu turnieju mogli walczyć jedynie o 5. miejsce. I to zadanie udało im się. Gdańszczanie pokonali kolejno Politechnikę Rzeszowską 3:0 oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 3:1 i na 5 lokacie zakończyli udział w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski. Ponadto, wywalczyli złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Słabiej w fazie grupowej wypadły nasze tenisistki stołowe. Choć gdańszczanki turniej rozpoczęły od zwycięstwa z Uniwersytetem Wrocławskim 3:1, to w kolejnych spotkaniach uległy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach 1:3 oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu 0:3 i zajęły 3 miejsce w tabeli grupy D.

W meczach o miejsca 9-12 reprezentacja PG zmierzyła się Akademia Zamojską. Niestety w tym spotkaniu lepsze okazały się rywalki (1:3) i podopiecznym Grzegorza Busslera pozostała walka o miejsce 11. W swoim ostatnim meczu zawodniczki PG pokonały ekipę UMK Toruń 3:1 i ostatecznie zajęły 11 lokatę w klasyfikacji generalnej, dokładając do tego srebrne medale UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Ancypa Marcelina, Kamińska Marcelina, Krajewska Marta, Pawelczak Iga, Dosz Sławomir, Dosz Przemysław, Dosz Adam, Gajewski Filip, Liwski Krzysztof