AMP 2022: Unihokeiści Politechniki Gdańskiej Akademickimi Mistrzami Polski! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-25

AMP 2022: Unihokeiści Politechniki Gdańskiej Akademickimi Mistrzami Polski!

W dniach 21-24 kwietnia br. Warszawa gościła 30 akademickich zespołów unihokejowych. Po czterech dniach zmagań najlepsza okazała się reprezentacja Politechniki Gdańskiej, która wywalczyła złote medale  w klasyfikacji generalnej oraz Uczelni Technicznych!

Fazę grupową drużyna PG przeszła jak burza. W trzech meczach gdańszczanie nie tylko odnieśli komplet zwycięstw, ale również nie stracili przy tym ani jednej bramki. Zespół PG w pierwszym etapie rozgrywek pokonał kolejno Uniwersytet Śląski z Katowic 12:0, Uniwersytet Medyczny z Łodzi 7:0 oraz Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic 13:0.

Również bez straty bramki udało się zakończyć naszej drużynie mecz ćwierćfinałowy. W 1/4 turnieju PG pokonało WSIIZ Rzeszów 5:0.

W półfinale gdańszczanie pokonali SUM Katowice 11:5, zaś w wielkim finale po niezwykle zaciętym meczu AGH Kraków 9:3.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie:  Adrian Bukowski, Karolina Damps, Maurycy Gawrysiak, Weronika Grądzka, Jakub Kwaśniewski, Paulina Lewandowska , Piotr Medwediuk, Mateusz Miszewski, Dominika Poręba Leszek Samson, Magdalena Szlom, Michał Ząbkiewicz