PLA 3x3: FarU najlepszą drużyną #4 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-23

PLA 3x3: FarU najlepszą drużyną #4 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

W bardzo silnie obsadzonym #4 turnieju III edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej najlepsza okazałą się drużyna FarU w składzie Paweł Pawłowski, Mateusz Kostrzewski, Stefan Marchlewski , Mariusz Słowiński. W meczu finałowym pokonali oni Legia Lotto 3x3 w składzie Maciej Adamkiewicz, Arkadiusz Kobus, Piotr Robak, Marcin Zarzeczny 21:14.

III miejsce zajęła Isetia w składzie Tsimafei Bystrou, Kiryl Dziatchuk, Patryk Jankowski, Damian Mielczarek.

W sobotnim turnieju wystąpiło 12 debiutantów a swoje rekordy ustanowili lub wyrównali: Jankowski Patryk - 44 pkt, Biranowski Marcin - 15 celnych za 2 pkt, Siemianiuk Wiktor - 36 pkt i 12 celnych za 2, Kostrzewski Mateusz -  30 pkt i 1 celny za 2, Goszczyński Szymon - 7 celnych za 2 pkt, Estkowski Maks - 22 pkt i 4 celne za 2, Zarzeczny Marcin - 6 celnych za 2 pkt, Dziatchuk Kiryl - 1 celny za 2 pkt, Besczyński Jan - 4 celne za 2 pkt, Giebułtowski Piotr - 10 pkt i 2 celne za 2 pkt, Rompczyk Tomasz - 1 celny za 2 pkt, Rompczyk Arkadiusz - 3 pkt i 1 celny za 2.

Nagrody w dzisiejszym turnieju ufundowali Bukowski Serwis, PH Biedronka Sp.J (Auto Kolczyk, a także Studio OxyBed i Novotel Gdańsk Centrum.

Aktualna klasyfikacja generalna

W #4 turnieju III edycji PLA udział wzięło 47 zawodników, w tym 36  z przynależnością akademicką z 14 uczelni.

Aktualna klasyfikacja akademicka

Spośród wszystkich szkół wyższych najwięcej punktów zdobyła dziś Politechnika Gdańska (220), drugie miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (195), a trzecie Uczelnia Łazarskiego (180).

Transmisja

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki