AMP 2022: Koszykarze i koszykarki PG z awansem do Finału AMP | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-11

AMP 2022: Koszykarze i koszykarki PG z awansem do Finału AMP

fot
W dniach 6-8 maja br. w Trójmieście odbyły się dwa półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet i mężczyzn. Panie rywalizowały w hali Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zaś panowie w hali Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Po trzech dniach zmagań obie nasze ekipy wywalczyły awans do turnieju finałowego.

Koszykarki Politechniki Gdańskiej, w fazie grupowej zmierzyły się z zespołami UMK Toruń oraz Politechniki Warszawskiej. Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwami naszej drużyny kolejno 48:42 i 68:40. Pozwoliło to na zajęcie podopiecznym Małgorzaty Czerlonko na zajęcie 1 miejsca w grupie A.

W ćwierćfinale lepsze okazały się zawodniczki Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania, które zwyciężyły 62:55. By myśleć o awansie do turnieju finałowego nasza drużyna musiała wygrać pierwsze spotkanie o miejsca 5-8. To zadanie gdańszczanki wypełniły bardzo dobrze i dzięki pewnej wygranej 44:48 zapewniły sobie wyjazd do Opola. W ostatnim meczu turnieju zespół PG pokonał AWF Gdańsk 66:54 i ostatecznie zakończył rywalizację na 5. Miejscu

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Batorska Julia, Bulińska Aleksandra, Górska Anna, Grabowska Aleksandra, Haryńska Agnieszka, Korandji Melanie, Krupa Zuzanna, Ławniczak Aleksandra, Olęcka Aleksandra, Ozimkiewicz Urszula, Przybyszewska Aleksandra, Stawicka Marta

Trener: Małgorzata Czerlonko

------------------------------------

Zdecydowanie więcej emocji dostarczył turniej męski. Już w pierwszym meczu grupowym otwierającym cały turniej o losach spotkania z gospodarzem, ekipą AMW Gdynia, zadecydowały ostatnie akcje. Po bardzo zaciętym lepsza okazała się drużyna AMW, która zwyciężyła 67:65.

W dwóch kolejnych spotkaniach zespół PG odniósł dwa pewne zwycięstwa – 57:44 z   AWFem Poznań oraz 81:45 z AWFem Wrocław. Dzięki tym wygranym podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego z drugiego miejsca w grupie D awansowali do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju gdańszczanie pokonali Politechnikę Wrocławską i byli już pewni awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Opolu.

W meczu półfinałowym nasza drużyna uległa ekipie UMK Toruń 60:70, jednak na zakończenie całej rywalizacji pokonała reprezentacje Uniwersytetu Gdańskiego 77:72.

Gratulujemy obu ekipom!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Cebula Filip, Bessman Mateusz, Brenk Adam, Estkowski Maksymilian, Gładikowski Krystian, Goszczyński Szymon, Jankowski Bartłomiej, Kulis Mateusz, Marchlewski Stefan, Renkiel Piotr, Rzepkowski Jakub, Wąsowicz Adam

Trener: Kazimierz Rozwadowski

4 wyświetleń