AMP 2022: Koszykarze PG ze srebrnymi medalami UTE | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-30

AMP 2022: Koszykarze PG ze srebrnymi medalami UTE

W dniach 26-29 maja br. w Opolu w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce rywalizowało 16 najlepszych drużyn męskich z całego kraju. Po wielu zaciętych meczach zespół Politechniki Gdańskiej zajął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczył srebrne medale UTE.

W fazie grupowej podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego zmierzyli się kolejno z AWFIS Gdańsk, Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa. Na tym etapie rozgrywek nasi zawodnicy odnieśli komplet zwycięstw ( 92:53 z AWFiS, 65:50 z UW oraz 75:53 z UE) i  z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

Już po losowaniu grup było wiadomo, że w 1/8 turnieju na naszą drużynę czekać będzie jedna z ekip, które trafiły do prawdziwej „grupy śmierci”. W grupie B zmierzyły się ze sobą trzy najlepsze zespoły ubiegłego roku – AMW Gdynia, Politechnika Opolska oraz AGH Kraków. Po fazie grupowej drugie miejsce zajęli gospodarze – Politechnika Opolska i to oni byli rywalem naszych zawodników w walce o półfinał.

Mimo, że gdańszczanie starali się dotrzymać kroku rywalom, to po 40 minutach ze zwycięstwa 90:71 cieszyli się zawodnicy z Opola.

Po tej porażce koszykarze PG rozegrali jeszcze dwa spotkania. Porażka z ALK Warszawa 73:85 oraz zwycięstwo z Uniwersytetem Rolniczym z Krakowa 55:35 dało ostatecznie naszej drużynie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz srebrne medale Uczelni Technicznych.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Bessman Mateusz, Brenk Adam, Cebula Filip, Estkowski, Maksymilian, Gładikowski Krystian, Goszczyński Szymon, Jankowski Bartłomiej, Jankowski Bartosz, Kulis Mateusz, Marchlewski Stefan, Rzepkowski Jakub, Wąsowicz Adam

Trener: Kazimierz Rozwadowski