Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej za nami. PG Mistrzem Polski! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-22

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej za nami. PG Mistrzem Polski!

fot
W dniach 19-22 czerwca w Stężycy i okolicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej. Na trzech kaszubskich boiskach – w Stężycy, Mściszewicach oraz Somoninie. W ciągu trzech dni ponad 300 zawodników z 15 zespołów z całego kraju rywalizowało o tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Po niezwykle emocjonujących meczach i wielu seriach rzutów karnych najlepsza okazała się reprezentacja Politechniki Gdańskiej.

Droga PG do mistrzowskiej korony nie była jednak prosta. W półfinale, w którym doszło do rywalizacji dwóch politechnik – gdańskiej i rzeszowskiej o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, a w zasadzie aż 16 kolejek rzutów wolnych! W decydującym momencie spotkania więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni wygrali 1:1 (16:15 w karnych). W drugim półfinale UKW Bydgoszcz zwyciężyło 1:0 z broniącym mistrzowskiego tytułu Uniwersytetem Szczecińskim.

W wielkim finale, po wyrównanym spotkaniu wydawało się, że dojdzie do kolejnej serii rzutów karnych. W drugiej połowie zawodnicy PG mimo wielkiego zmęczenia zdołali przyspieszyć swoją grę i w 50 minucie spotkania strzelając jedyną bramkę w meczu i przypieczętować swoje zwycięstwo w turnieju.

W „małym finale” nie zabrakło już karnych. Po bezbramkowym remisie Politechnika Rzeszowska swój brązowy medal w klasyfikacji generalnej wywalczyła właśnie dzięki „jedenastkom” (8:7).

W turnieju przyznano także trzy nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Ziobro z Politechniki Rzeszowskiej, Królem Strzelców został Mateusz Chwedoruk z UMCSu Lublin, zaś MVP turnieju kapitan gdańskiej Politechniki – Miłosz Manuszewski,

Organizatorem finału AMP w piłce nożnej mężczyzn był AZS Politechniki Gdańskiej, a partnerami – Politechnika Gdańska oraz Gmina Stężyca.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorami są Grupa LOTOS S.A. i PZU S.A.

25 wyświetleń