AMP 2022: ALK Warszawa oraz Akademia Kaliska najlepszymi wygrywają w Sopocie | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-10

AMP 2022: ALK Warszawa oraz Akademia Kaliska najlepszymi wygrywają w Sopocie

fot
W dniach 8-10 czerwca br. na prestiżowych kortach Sopot Tenis Klubu rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie. Wśród pań tytuł Akademickiego Mistrza Polski obroniła drużyna Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, zaś wśród mężczyzn zwyciężyli reprezentanci Akademii Kaliskiej. Organizatorem turnieju finałowego było Centrum Sportu Akademickiego PG oraz KU AZS Politechniki Gdańskiej.

Patronat nad turniejem objął Polski Związek Tenisowy.

W turnieju udział wzięło blisko 130 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Po trzech dniach zaciętej walki najlepsza okazała się drużyna Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obrończynie tytułu pokonały w finale rywala zza miedzy – Uczelnię Łazarskiego 2:0. Trzecie miejsce i brązowe medale UTE wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W „małym finale” pokonały one reprezentację Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania 2:0.

W turnieju mężczyzn – reprezentacja Akademii Kaliskiej pokonała drużynę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 2:0, zaś w meczu o 3. miejsce Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy pokonała Łazarskiego Warszawa 2:0.