AMP 2022: Tenisowe reprezentacje PG z dwoma złotymi medalami UTE | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-11

AMP 2022: Tenisowe reprezentacje PG z dwoma złotymi medalami UTE

fot
W dniach 8-10 czerwca br. na prestiżowych kortach Sopot Tenis Klubu rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie. Męska reprezentacja Politechniki Gdańskiej wywalczyła wysokie 5. Miejsce, zaś nasze panie uplasowały się na 11 pozycji,  Obie nasze drużyny wywalczyły złote medale UTE.

Organizatorem turnieju finałowego było Centrum Sportu Akademickiego PG oraz KU AZS Politechniki Gdańskiej. Patronat nad turniejem objął Polski Związek Tenisowy.

W turnieju panów, w fazie grupowej nasza drużyna zmierzyła się Uniwersytetem Ekonomicznym z Poznania, Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania oraz Uniwersytetem Ekonomicznym z Wrocławia. Wszystkie trzy mecze nasi reprezentanci wygrali 2:0 i z pierwszego miejsca w grupie C awansowali do ćwierćfinału.

W 1/8 turnieju gdańszczanie po niezwykle zaciętym spotkaniu ulegli Łazarskiemu Warszawa 0:2 i ostatniego dnia turnieju mogli walczyć o miejsca 5-8. Jak się później okazało ćwierćfinałowa porażka była jedyną w całym Finale. W spotkaniu z Uniwersytetem Wrocławskim zawodnicy PG zwyciężyli 2:1, a następnie pokonali Uniwersytet Warszawski 2:0 i ostatecznie zajęli 5 miejsce w turnieju i dodatkowo zdobyli złote medale UTE.

W rywalizacji pań, zawodniczki PG spisały się trochę słabiej.  W fazie grupowej uległy 0:2 Uniwersytetowi Warszawskiemu, 0:2 Uniwersytetowi Medycznemu z Łodzi oraz pokonały 2:0 Politechnikę Wrocławską i zajęły 3. miejsce w grupie B.

W kolejnych spotkaniach o miejsca 9-12 gdańszczanki uległy kolejno Uniwersytetowi Medycznemu z Wrocławia 0:2 i Uniwersytetowi Wrocławskiemu 1:2 i zajęły 12 miejsce w Finale AMP. Na pocieszenie zawodniczki PG wywalczyły złote medale UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Bukowska Aleksandra, Downar Agata, Gajewski Radosław, Kropidłowski Mikołaj, Raupuk Maksymilian, Zamłyńska Milena, Zuzelska Adrianna

Trener: Piotr Diłaj