PLA w Duathlonie: Turniej Masters za nami! Michał Stępień zwycięzcą I edycji | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-12

PLA w Duathlonie: Turniej Masters za nami! Michał Stępień zwycięzcą I edycji

fot
W sobotę 11 czerwca br. odbyły się dwa Turnieje Master Pomorskiej Ligi Akademickiej w Duathlonie Rakietowym! W hali Centrum Sportu Akademickiego PG rywalizowali ze sobą badmintoniści, zaś w hali Szkoły Tenisa Diłaj – tenisiści.

W PLA w badmintonie w Turnieju Masters wygrała para Lena Szablewska / Rafał Kasprów. W niezwykle zaciętym finale pokonali oni Macieja Kuchtę i Julię Bajerską. Trzecie miejsce zajęli Sirkant Gattu i Tony Robert, którzy w „małym finale” pokonali liderów – Wojciecha Kamińskiego i Michała Stępnia.

W tenisowym Turnieju Masters, po emocjonującym finale, zwyciężyli Mikołaj Kropidłowski i Mateusz Budnik. Drugie miejsce zajęli Agata i Rafał Janowscy, zaś trzecie Natalia i Jakub Beldegrin. W meczu o 3 miejsce. wystąpili również Adrian Tokarz i Tomasz Kochanowski.

Podczas finału wyłoniliśmy również zwycięzców w klasyfikacji generalnej Pomorskiej Ligi Akademickiej w Duathlonie Rakietowym. Najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Stępień, który zdobył 690 punktów. Drugie miejsce zajął Mikołaj Kropidłowski (633 pkt), zaś trzecie Wojtek Kamiński (620).

W pierwszej edycji PLA w Duathlonie Rakietowym wystąpiło łącznie 145 zawodników i zawodniczek – 74 w turniejach tenisowych oraz 79 w badmintonie. 8 uczestników naszej ligi podjęło się rywalizacji w obu dyscyplinach!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaufanie i udział w naszych turniach i gratulujemy zwycięzcom.

Start drugiej edycji zaplanowany jest na wrzesień 2022!