EUG 2022: Adam Dosz brązowym medalistą Akademickich Igrzysk Europejskich w Łodzi | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-07-22

EUG 2022: Adam Dosz brązowym medalistą Akademickich Igrzysk Europejskich w Łodzi

fot
W dniach 16-21 lipca br. w Łodzi odbył się turniej tenisa stołowego rozgrywany w ramach European Universities Games 2022. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej zmierzyli się w trzech kategoriach  - turnieju singlowym, deblowym oraz drużynowym.
W całej rywalizacji najlepiej zaprezentował się Adam Dosz, który wywalczył brązowy medal w turnieju singlowym. Dwie lokaty niżej uplasował się brat Adama, Sławomir. Na trzeciej rundzie grę zakończył Filip Gajewski, zaś na drugiej Radował Wierzbicki i Tomasz Wierzbicki.
 
W turnieju deblowym naszą uczelnię reprezentowały dwie braterskie pary – Adam i Sławek Dosz oraz Tomek i Radek Wierzbiccy.
 
W fazie grupowej turnieju drużynowego nasza reprezentacja pokonała bułgarski Universiy of Shumen 3:0 oraz uległa tureckiemu Nisantasi University 1:3 i awansowała do 1/16. Niestety na tym etapie zawodnicy PG ulegli 1:3 węgierskiemu University of Pecs i zakończyli swoją rywalizację.
 
Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Adam Dosz, Sławomir Dosz, Filip Gajewski, Radosław Wierzbicki, Tomasz Wierzbicki
 
30 wyświetleń