PLA 3x3: Celebryni najlepsi w #8 turnieju PLA 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-07-24

PLA 3x3: Celebryni najlepsi w #8 turnieju PLA 3x3

W #8 turnieju III edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej najlepsza okazała się ekipa Celebrytów (Błażej Czerniewicz, Maksymilian Formella, Wiktor Jaszczerski, Jan Korczyński), która pokonała w finale NFZ (Szymon Goszczyński, Hubert Kołakowski, Przemek Michałowski, Aleksander Winkel) 16:13.

1 miejsce – Usługi samochodowe Tomasz Bukowski oraz skstore.pl
2 miejsce – Hurtownia ogrodnicza Biedronka oraz Novotel Gdańsk Centrum
3 miejsce – Auto Kolczyk oraz OxyBed

Po raz pierwszy w historii Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 turniej rozegrany został po zmroku przy sztucznym oświetleniu.

W piątkowy wieczór, na nowych boiskach w Centrum Sportu Akademickiego wystąpiło 49 zawodników w tym 24 z przynależnością akademicką z 8 uczelni. Wśród uczestników było 14 debiutantów.

W indywidualnych klasyfikacjach swoje rekordy ustanowili lub wyrównali: Galikowski Rafał - 4 celne za 2 pkt, Kozieł Maciej - 12 pkt i 3 celne za 2, Ławrynowicz Stanisław - 16 pkt i 5 celnych za 2, Perebishuk Kiril - 4 celne za 2, Trygube Rostyslav - 11 pkt i 3 celne z 2; Yushchyk Artem - 27 pkt oraz Zhartun Vova - 14 celnych za 2.

W klasyfikacji uczelnianej najlepsza okazała się Politechnika Gdańska, która zdobyła 280pkt. Drugie miejsce zajął  Narodowy Uniwersytet Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami Naturalnymi w Równem (150pkt), a trzecie Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni (140pkt)

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki