PLA 3x3: Elektryka West ponownie najlepsza | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-08-06

PLA 3x3: Elektryka West ponownie najlepsza

fot
W #9 turnieju III edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej najlepsza okazała się drużyna Elektryki West w składzie Karol Gajdamowicz, Przemek Michalski, Kacper Szymański, Paweł Perkowski. W finale pokonali oni NFZ (Kacper Szuszkiewicz, Kacper Jastrzębski, Olek WInkiel, Michał Cieślewicz) 16:12.

Trzecie miejsce zajęła ekipa STG w składzie Patryk Smugała, Szymon Tylkowski, Maciej Jatkowski). W „małym finale pokonali oni Trappin (Kamil Korzec, Maciej Gawryś, Marek Piątkowski, Łukasz Iwanowski) 18:16.

W #9 turnieju udział wzięło 29 zawodników, w tym 14 z przynależnością akademicką z 7 uczelni wyższych oraz 5 debiutantów.

W sobotnim turnieju najskuteczniejszym zawodnikiem był Sebastian Kloska, który zdobył 36. Drugi w tej klasyfikacji był Marek Piątkowski 34, a trzeci - Kacper Szymański 24

Swoje rekordy indywidualne ustanowili lub wyrównali:  Dhlomo Zwelizolile - 15 pkt, Iwanowski Łukasz - 21 pkt i 4 celne za 2; Jatkowski Maciej - 5 celnych za 2; Niemiec Michał- 10 pkt; Piątkowski Marek - 34 pkt; Zgórski Mateusz - 17 pkt i 8 celnych za 2 oraz  Sienienko Siemion - 11 pkt i 2 celne za 2

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport,

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom