Michał Jędrzejewski, student WZiE Wicemistrzem Europy | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-23

Michał Jędrzejewski, student WZiE Wicemistrzem Europy

fot
Michał Jędrzejewski, student Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej na kierunku Ekonomia wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w dniach 15-17 września br. w czeskiej Pradze.

Michał rywalizował w kategorii do 100 kg i na ME stoczył cztery walki, wygrywając trzy z nich. Pokonał on kolejno Francuza Orso Dermee, Włocha Jeana Carletti, Gruzina Mikheila Japaridze i w finale, po niezwykle zaciętej walce uległ kolejnemu Włochowi – Daniele Accogli.

To już drugi medal rangi Mistrzostw Europy 20-letniego Jędrzejewskiego. Na poprzedniej imprezie stanął on na najniższym stopniu podium.  Dodajmy także, że miesiąc temu Michał wziął udział w Mistrzostwach Świata w Ekwadorze.