Pierwszy turniej 3x3 o Puchar Fahrenheita za nami | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-22

Pierwszy turniej 3x3 o Puchar Fahrenheita za nami

fot
W sobotę, 22 października br. w Centrum Sportu Akademickiego PG odbył się pierwszy turniej 3x3 - Puchar Fahrenheita - z okazji rocznicy urodzin Daniela Fahrenheita.

Organizatorami turnieju byli Stowarzyszenie PG Sport, Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz AZS OŚ Gdańsk. Turniej finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Uczelni Fahrenheita oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach - OPEN kobiet oraz OPEN mężczyzn.

W pierwszej z wymienionych kategorii najlepsza okazała się ekipa Jalapenos w składzie Anna Gobis, Agata Bonczkowska, Kinga Bączek, Lilianna Pokojska. W kategorii OPEN M zwyciężyła Lotto Legia 3x3 (Maciej Adamkiewicz, Marcin Zarzeczny, Marcin Chudy, Mateusz Nitsche). Obie ekipy za pierwsze miejsca odebrały nagrody finansowe w wysokości kolejno 2000 zł i 4000 zł.

Wśród Pań drugie miejsce zajęły Szczurzyce (Joanna Firko, Ewa Sokolowska, Katarzyna Tomaszewska, Paulina Budzisz), na trzecim miejscu turniej zakończyły Cheetahs (Julia Batorska, Aleksandra Przybyszewska, Klaudia Tao Anh, Marta Czerlonko). Drużyny te wygrały nagrody finansowe w wysokości kolejno 1000 i 500 zł.

Wśród Panów drugie miejsce zajęła drużyna SK NFZ Team (Aleksander Winkel, Kacper Jastrzębski, Kacper Szuszkiewicz, Michał Cieślewicz) wygrywając 2000 zł, a trzecie - TBA (Szymon Tylkowski, Jakub Rzepkowski, Krystian Gładikowski, Przemek Michałowski), którzy w tej rywalizacji zgarnęli 1000zł. Ponadto, wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary.

W całym turnieju udział wzięło  69 zawodników, a najskuteczniejszymi byli Joanna Firko (23 pkt) oraz Przemek Michałowski (33pkt)