Głosuj w Budżecie Obywatelskim Politechniki Gdańskiej | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-28

Głosuj w Budżecie Obywatelskim Politechniki Gdańskiej

Rozpoczął się kolejny etap Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Od 28 listopada do 5 grudnia można głosować na projekty, które zostały zgłoszone i zakwalifikowane do tegorocznej edycji BOPG. Warto to zrobić. Wspólnie zmieniajmy i usprawniajmy kampus PG.

Trwa 7. edycja Budżetu Obywatelskiego PG. W puli środków przeznaczonych na tę inicjatywę znajduje się aż pół miliona złotych. Pieniądze te przeznaczone zostaną na projekty, których autorami są członkowie politechnicznej społeczności – studenci i pracownicy. Pod koniec października i na początku listopada zgłaszali oni swoje pomysły do tegorocznej edycji BOPG. Zebrane propozycje przeszły proces weryfikacji i te, które otrzymały wynik pozytywny, biorą teraz udział w głosowaniu. To łącznie aż 17 projektów – 9 studenckich i 8 pracowniczych. Jest więc z czego wybierać!

Z listą projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego PG, które zostały dopuszczone do głosowania, można się zapoznać poniżej.

Projekty pracownicze

• Elektrownia słoneczna o mocy 25 kWp na dachu budynku dydaktyczno-naukowego przy ul. Sobieskiego 7
  • Wiata i zewnętrzne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów
  • Zakup i montaż bezpiecznej stacji parkowania rowerów elektrycznych z możliwością ładowania
  • Zakup 10 desek SUP do Ośrodka Wypoczynkowego „Czarlina”
  • Obraz wart tysiąca słów: nowy system multimedialny w audytoriach w Gmachu Głównym
  • System kontroli dostępu do sal wykładowych i dydaktycznych
  • Strefy ciszy na Politechnice. ETAP 1 - Kabiny akustyczne
  • Zrównoważona sala nauczania hybrydowego

Projekty studenckie

• Dyspenser wody na OiO
  • Linie poziome wyznaczające miejsca postojowe na parkingach studenckich
  • Ławki oraz stoły w okolicach Gmachu Głównego
  • Zakup i montaż bezpiecznej stacji parkowania hulajnóg elektrycznych z możliwością ładowania baterii
  • Przestrzeń coworkingowa w głównym holu budynku Hydro
  • Modernizacja siłowni na terenie Centrum Sportu Akademickiego
  • Zagospodarowanie przestrzeni wokół „Armaty”
  • Zakup nowych jachtów do prowadzenia kursów i szkoleń żeglarskich dla studentów
  • Strefa relaksu dla studentów

Szczegółowe opisy pomysłów studenckich i pracowniczych znaleźć można na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego. Zapoznanie się z projektami jest możliwe również w Gmachu Głównym, w holu przed Biblioteką PG. Pojawiły się tutaj dwie strefy BOPG, w których będzie można przejrzeć wszystkie zgłoszone pomysły.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 5 grudnia do godziny 23:59. Aby oddać głos, wystarczy wejść na stronę internetową Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej i skorzystać z formularza. Do oddania głosu niezbędne będzie wpisanie kodu/hasła użytkownika MojaPG. Każdy pracownik, student i doktorant dysponuje jednym głosem, który oddaje na jeden projekt.

Głosuj

Z budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane te projekty, które zyskają najwięcej głosów i które zmieszczą się w puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski w danym roku.

Budżet Obywatelski PG odbywa się w tym roku po raz siódmy. Od 2017 roku część funduszy uczelni zostaje oddana społeczności akademickiej w ramach Budżetu Obywatelskiego PG. O tym, w jaki sposób zostaną spożytkowane, decydują pracownicy i studenci uczelni, zarówno poprzez zgłaszanie projektów, jak i oddanie głosu na pomysły startujące w tych wyjątkowych konsultacjach społecznych.