PLA 3x3: UMG zwycięzcą #7 turnieju 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-17

PLA 3x3: UMG zwycięzcą #7 turnieju 3x3

fot
W sobotę 17 grudnia br. odbył się #7 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W ostatnim turnieju w 2022 roku najlepsza okazała się ekipa UMG w składzie Kuba Łukasiewicz, Mateusz Bagiński, Michał Pawlak i Patryk Granicki. W finale pokonali oni Leśne Dziady ( Jakub Godzik, Kamil Kazimierski, Miłosz Grabarek) 22:10

Trzecie miejsce zajęła ekipa Łamaczy Kolan (Bartek Pociejewski, Jacek Kukawski, Karol Felskowski, Mikita Brytsiankou)

W siódmym turnieju udział wzięło 14 zawodników, w tym 12 z przynależnością akademicką z 4 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadł Uniwersytet Morski w Gdyni, który zdobył 300 pkt. Drugie miejsce zajęła Politechnika Gdańska (230 pkt),  a trzecie MANS w Łomży (80pkt)

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Kamil Kazimierski – 39. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Mateusz Bagiński (37), a trzecie Patryk Granicki (33).

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt oddał Patryk Granicki (16), drugi w tej klasyfikacji był  Mateusz Bagiński - 13, a trzeci Jacek Kukawski – 9.

Najwięcej celnych rzutów za 1 z gry oddał Kamil Kazimierski – 32. Jakub Godzik trafił 19 razy, a Miłosz Grabarek 13.

Swoje dotychczasowe rekordy wyrównali lub poprawili: Bartłomiej Pociejewski - 14 pkt i 2 celne rzutów za 2 pkt; Michał Pawlak - 6 celnych za 2 pkt; Jacek Kukawski - 27 pkt i 9 celnych rzutów za 2 pkt; Miłosz Grabarek - 17 pkt i 2 celne rzuty za 2 pkt, Jakub Godzik - 19 pkt; Karol Felskowski - 18 pkt; Dhlomo Zwolizolile - 20 pkt i 5 celnych rzutów za 2 pkt; Mikita Brytsiankou - 20 pkt i 5 celnych rzutów za 2 pkt; Mateusz Bagiński - 37 pkt i 13 celnych rzutów za 2 pkt

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom