PLA 3x3: Dziadziory zwycięzcą #9 turnieju 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-01-22

PLA 3x3: Dziadziory zwycięzcą #9 turnieju 3x3

fot
W sobotę 21 stycznia br. odbył się #9 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W ostatnim turnieju w 2023 roku sezonu zasadniczego tej edycji najlepsza okazała się ekipa Dziadziorów w składzie Paweł Pawłowski, Przemek Zamojski, Szymon Rduch. W finale pokonali oni SK NFZ Team II (Kacper Szuszkiewicz, Michał Cieślewicz, Przemek Michałowski) 21:9.

Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa E3 ( Serhii Blindar, Mariusz Słowiński, Kamil Korzec, Vadim Baranov), która w meczu o 3. miejsce pokonała SK NFZ Team ( Aleksander Winkel, Kacper Jastrzębski, Karol Lebiedziński) 18:15.

W dziewiątym turnieju udział wzięło 31 zawodników, w tym 15 z przynależnością akademicką z 8 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadły Gdański Uniwersytet Medyczny (220pkt),  Politechnika Gdańska (180 pkt) i Uniwersytet Gdański (130).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył: Vadim Baranov – 49. Drugi w tej klasyfikacji był Paweł Pawłowski 44, a trzecie miejsce ex aequo Kacper Szuszkiewicz i Przemysław Zamojski 43

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt także oddał Vadim Baranov 16. Drugie miejsce zajał Kacper Szuszkiewicz 15, a trzecie Przemysław Zamojski 14.

Najwięcej celnych za 1 pkt z gry zdobył Kacper Jastrzębski (19). O jednej celny rzut mniej oddał Michał Cieślewicz (18),  a o dwa Paweł Pawłowski (17)

Najwięcej celnych rzutów wolnych oddał Kamil Korzec 7

Rekordy ustanowili lub wyrównali: Aleks Alisiyonak (10 pkt i 2 celne za 2 pkt), Patryk Bagan (3 celne za 2 pkt); Vadim Baranov (49 pkt i 16 celnych za 2 pkt); Igor Kolenbetov (22 pkt i 3 celne za 2 pkt); Kamil Korzec (33 pkt); Karol Lebiedziński (35 pkt i11 celnych za 2 pkt); Kirill Pribishchyk (13 pkt i 4 celne za 2 pkt).

W czasie turnieju Kacper Szuszkiewicz odebrał kartę do skstore.pl za przekroczenie magicznej liczby 1000 zdobytych punktów w Pomorskiej Lidze Akademickiej 3x3.

Szymon Rduch zwyciężył natomiast w Bukowski ShootOut Contest ! Nagrodę finansową ufundował Tomasz Bukowski – właściciel  Bukowski Serwis.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom