PLA 3x3: Lotto 3x3 Team zwycięzcą #8 turnieju 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-01-07

PLA 3x3: Lotto 3x3 Team zwycięzcą #8 turnieju 3x3

fot
W sobotę 7 stycznia br. br. odbył się #8 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W pierwszym turnieju w 2023 roku najlepsza okazała się ekipa Ekipa LOTTO 3x3 Team w składzie Przemek Zamojski, Szymon Rduch i Mateusz Bierwagen. W finale pokonali oni SK NFZ Team (Kacper Jastrzębski, Olek Winkel, Przemek Michałowski) 16:11.

Trzecie miejsce zajęła Firma ( Michał Komenda, Maciej Bałabuch, Maciej Gudel, Marcin Bobrowski)

W siódmym turnieju udział wzięło 41 zawodników, w tym 20 z przynależnością akademicką z 9 uczelni. Wśród nich było 4 debiutantów.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadły Politechnika Gdańska i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, które zdobyły ex aequo 190 pkt. Trzecie miejsce zajęła WSB Gdańsk – 130 pkt.

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Maciej Bałabuch – 53. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zdobył Mateusz Bierwagen (42), a trzecie Mateusz Iwanowski – 40.

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt oddał także Maciej Bałabuch (19). Drugi w tej klasyfikacji był Iwanowski (14), a na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Przemek Zamojski i Patrick Pietkiewicz (po 12).

Najwięcej celnych rzutów za 1 z gry oddali Mateusz Bierwagen (15), Patryk Smugała (13), Karol Felskowski i Przemek Zamojski (po 12).

Swoje dotychczasowe rekordy wyrównali lub poprawili: Maciej Bałabuch (52 pkt i 19 celnych za 2 pkt), Karol Felskowski (23 pkt i 5 celnych za 2 pkt), Dominik Miecznikowski (18 pkt)c, Mateusz Iwanowski (40 pkt i 14 celnych za 2 pkt), Michał Komenda (16 pkt i 2 celne za 2 pkt)

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom