Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu juz za tydzień w Gdańsku | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-17

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu juz za tydzień w Gdańsku

W dniach 24-26 lutego br. w Gdańsku odbędą się Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn! Rywalizacja z udziałem najlepszych 32 akademickich drużyn toczyć się będzie na czterech halach: Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej, Gdańskiej Uniwersytetu Medycznego oraz dwóch Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Turniej organizowany jest przez Politechnikę Gdańską oraz KU AZS Politechniki Gdańskiej, a współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańsk, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZU.

Patronat nad turniejem objął JM Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde.

Zarówno w Finale Finału AMP w Futsalu Kobiet, jak i mężczyzn udział weźmie po 16 drużyn, które awans wywalczyły w turniejach półfinałowych. Panie rywalizowały w Warszawie i Lublinie, zaś Panowie w Toruniu, Warszawie i Krakowie.

Wśród kobiet tytułu Akademickiego Mistrza Polski bronić będzie Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania, a wśród mężczyzn Uniwersytet Gdański.Kto tym razem stanie na najwyższym stopniu podium? Przekonamy się już wkrótce!

Wszystkie mecze finałowe zobaczyć będzie można na stronie TVCOM.

Więcej szczegółowych informacji o Finałach znaleźć można tutaj