PLA 3x3: Lotto 3x3 Team zwycięzcą IV edycji Pomorskiej Ligi akademickiej 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-05

PLA 3x3: Lotto 3x3 Team zwycięzcą IV edycji Pomorskiej Ligi akademickiej 3x3

fot
W niedzielę 5 lutego br. odbył się Finał IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W rywalizacji wieńczącej tą edycję najlepsza okazała się ekipa Lotto 3x3 Team w składzie Paweł Pawłowski, Przemek Zamojski, Szymon Rduch, Mateusz Bierwagen. W finale, po niezwykle emocjonującym meczu pokonali oni Legię Lotto 3x3 (Marcin Zarzeczny, Maciej Adamkiewicz, Marcin Chudy i Mateusz Nitsche) 22:20.

Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Anwil 3x3 (Marcin Malczyk, Paweł Krefft, Daniel Dawdo, Stefan Marchlewski). W meczu o 3. miejsce pokonali oni Elektrykę West w składzie Kacper Szymański, Karol Gajdamowicz, Maciej Bałabuch, Paweł Perkowski) 21:15.

Najlepszą drużyną sezonu zasadniczego została ekipa SK NFZ Team.

Tytuł MVP IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 otrzymał Kacper Jastrzębski.Kacper w IV edycji PLA zdobył 237 pkt (1. miejsce w lidze), trafił 50 razy z 2 pkt (5. miejsce w lidze) i 137 razy zdobywał punkty rzutami za 1 pkt (2. miejsce w lidze)-

Paweł Krefft zwyciężył natomiast w Bukowski ShootOut Contest ! Nagrodę finansową ufundował Tomasz Bukowski – właściciel  Bukowski Serwis.

W dziewiątym turnieju udział wzięło 62 zawodników, w tym 39 z przynależnością akademicką z 15 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadły Politechnika Gdańska, która zdobyła 190 pkt, drugie miejsce zajęły ex aequo Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Szczeciński (po 160 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył: Daniel Dawdo – 55 pkt. Drugi w tej klasyfikacji był Maciej Bałabuch (44 pkt), a trzeci - Przemysław Zamojski (40 pkt).

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt także oddał Bartosz Olechnowicz (13). O jeden celny rzut zza łuku oddał Maciej Bałabuch (12), a po 11 „dwójek” oddali Przemysław Zamojski, Kacper Szuszkiewicz i  Dima Kravchuk.

Najwięcej celnych za 1 pkt z gry zdobył Daniel Dawdo (34). Drugi w tej klasyfikacji był Maciej Adamkiewicz (24), a trzecie miejsce zajęli ex aequo Paweł Pawłowski i Krystian Hołubowicz 16.

Najwięcej celnych rzutów wolnych oddał Daniel Dawdo (13).

Rekordy ustanowili lub wyrównali: Maciej Adamkieiwcz - 38 pkt, Oskar Boguta - 10 pkt i 3 celne za 2 pkt, Chojnacki Jacek - 10 celnych za 2 pkt, Chudy Marcin - 29 pkt, Daniel Dawdo - 55 pkt i 4 celne z 2 pkt, Artur Dawlaszewicz - 13 pkt i 5 celnych za 2 pkt, MIłosz Grabarek - 4 celne za 2 pkt, Kamil Kazimierski - 2 celne za 2 pkt, Piotr Wielopolski - 3 celne za 2pkt.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Duch Service Centrum Naprawy Samochodów, Hurtownia Ogrodnicza Biedronka oraz Auto Kolczyk.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom