AMP 2023: Reprezentanci PG we wspinaczce sportowej na medal! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-26

AMP 2023: Reprezentanci PG we wspinaczce sportowej na medal!

fot
W dniach 23-26 marca br. Bytom gościł Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. Na obiekcie Skarpy Bytom reprezentanci Politechniki Gdańskiej wywalczyli srebrne medale zarówno w Klasyfikacji Generalnej, jak i Klasyfikacji Uczelni Technicznych!

Indywidualnie w boulderingu najlepiej zaprezentował się Longin Rudnicki, który zajął 7 miejsce. O 3 miejsca niżej, na 10 pozycji znalazł się Jakub Nadolski. Na 15 miejscu rywalizację zakończył Jakub Sykuła, Oskar Przymus był 25, Łukasz Grygiel 41, a Piotr Leo 45.

We wspinaczce na trudność ponownie najlepszy okazał się duet Longin Rudnicki & Jakub Nadolski. W finale pierwszy zajął 6 miejsce drugi był 12. Na dalszych pozycjach w tej kategorii znaleźli się Piotr Leo (25), Łukasz Grygiel (51), Oskar Przymus (55), Jakub Sykuła 63.

We wspinaczce indywidualnej na czas Longin uplasował się na 7 miejscu. Piotr Leo zajął 21 miejsce, Jakub Nadolski był 27, a Oskar Przymus 87.

Wśród pań w boulderingu Julia Habaj wywalczyła 21 miejsce, Karolina Wojtaszek była 29, Kaja Marynowska 52, Emely Ziaja 53, a Natalia Cochoń 53.

We wspinaczce na trudność Karolina Wojtaszek zajęła 14 miejsce, Emely Ziaja była 38, Kaja Marynowska 45, Julia Habaj 47, Natalia Cichoń 63.

We wspinaczce indywidualnej na czas najlepiej wypadła Karolina Wojtaszek (18 miejsce). 39 miejsce zajęła Julia Habaj, 75 była Natalia Cichoń, 77 Emely Ziaja, 81 Kaja Marynowska.

Wyniki pozwoliły żeńskiej drużynie PG na zajęcie 11  lokaty w Klasyfikacji Drużynowej Kobiet oraz 4 w klasyfikacji Uczelni Technicznych.