AMP 2023: Tenisiści i Tenisistki stołowe PG zagrają w finale | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-19

AMP 2023: Tenisiści i Tenisistki stołowe PG zagrają w finale

fot
Znakomite wieści dopłynęły do nas z Wrocławia, gdzie w dniach 17-19 marca odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Zarówno męska, jak i żeńska drużyna PG wywalczyły awans do turnieju finałowego.

W fazie grupowej reprezentantki PG pokonały Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 3:2 oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny ze Szczecina i z pierwszego miejsca awansowały do ćwierćfinałów.

W rozegranej awansem ćwierćfinale gdańszczanki pokonały Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu 3:2 i nie tylko awansowały do półfinału, ale również już pierwszego dnia zapewniły sobie miejsce w Finale AMP!

Reprezentanci PG w fazie grupowej poradzili sobie jeszcze lepiej. Gdańszczanie odnieśli cztery zwycięstwa 3:0, tracąc zaledwie jednego seta. Podopieczni trenera Grzegorza Busslera pokonali na tym etapie rozgrywek Politechnikę Poznańską, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Politechnikę Bydgoską oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu!

W meczu półfinałowym zawodnicy PG pokonali Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy 3:0, a następnie w finale Uniwersytet Zielonogórski 3:0 i pewnie zajęli 1 miejsce w Półfinale A!

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym odbędzie się w dniach 12-14 maja w hali MRKS w Gdańsku.