PLA 3x3: STG pozostaje niepokonane | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-11

PLA 3x3: STG pozostaje niepokonane

fot
W sobotę 11 marca br. odbył się #3 turniej w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W tej rywalizacji ponownie najlepsza okazała się ekipa STG w kładzie Patryk Smugała , Julian German, Krystian Gładikowski, Aleksander Lebiedziński.W finale pokonali oni E3 - Serhii Blindar, Vadim Baranov, Mariusz Słowiński, Kamil Korzec 21:11.

Trzecie miejsce zajęła dziś ekipa Łamaczy Kolan ( Jacek Kukawski, Batłomiej Pociejewski, Karol Felskowski, Mikita Brytsiankou).

W turnieju udział wzięło 23 zawodników, w tym 18 z przynależnością akademicką z 6 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadła Politechnika Gdańska, która zdobyła 270 punktów. Drugie miejsce zajęła Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu  (230 pkt), a trzecie WSB Gdańsk (185 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Patryk Smugała – 46, drugie miejsce zajął Serhii Blindar 45, a trzecie Krystian Gładikowski (35)

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt oddał Serhii Blindar (18), drugi w tej klasyfikacji był  Krystian Gładikowski (14), a trzeci Kamil Korzec (12)

W klasyfikacji celnych rzutów wolnych najlepiej wypadł  Patryk Smugała, który zdobył tak 23 pkt. Drugie miejsce zajął Vadim B aranov (15), a trzecie miejsce ex aequo zajęli Jacek Kukawski (12) i Karol Felskowski (12)

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Duch Service Centrum Naprawy Samochodów, Hurtownia Ogrodnicza Biedronka oraz Auto Kolczyk.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom