PLA 3x3: STG wciąż na szczycie | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-18

PLA 3x3: STG wciąż na szczycie

fot
W sobotę 18 marca br. odbył się #4 turniej w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W tej rywalizacji ponownie najlepsza okazała się ekipa STG w składzie Patryk Smugała, Szymon Tylkowski, Jacek Chojnacki, Kamil Korzec. W finale pokonali oni E3 ( Serhii Blindar, Mariusz Słowiński, Dima Kravczuk i Vadim Baranov) 17:12

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna NFZ Basketball 3x3 & 5n5 (Kacper Jastrzębski Ciastek, Olek Winkel, Michał Cieślewicz, Przemek Michałowski).

W turnieju udział wzięło 28 zawodników, w tym 21  z przynależnością akademicką z 9 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadła WSB Gdańsk, która zdobyła 240 punktów. Drugie miejsce zajęła Politechnika Gdańska (215pkt), a trzecie Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu  (200 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów ex aequo zdobyli Patryk Smugała i Jacek Chojnacki – po 42, drugie miejsce zajął Serhii Blindar 41, a trzecie Aleksander Winkel (30).

Najwięcej celnych rzutów za 2 pkt oddał Jacek Chojnacki (14), drugi w tej klasyfikacji był  Serhii Blindar (11), a trzeci Serhii Honchar (10).

W klasyfikacji celnych rzutów za 1 pkt z gry najlepiej wypadł  Patryk Smugała, który zdobył tak 25 pkt. Drugie miejsce zajął Rafał Jarecki (23), a trzecie miejsce Kacper Jastrzębski (15).

W czasie sobotniego turnieju swoje rekordy ustanowili bądź poprawili: Arkadiusz Rompczyk (10pkt i 3 celne za 2), Dmytro Litus (9 celnych za 2pkt), Serhii Honchar (24 pkt i 10 celnych za 2 pkt), Jacek Chojnacki (32 pkt i 14 celnych za 2 pkt).

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Duch Service Centrum Naprawy Samochodów, Hurtownia Ogrodnicza Biedronka oraz Auto Kolczyk.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom