PLA 3x3: STG wygrywa #5 turniej PLA! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-25

PLA 3x3: STG wygrywa #5 turniej PLA!

fot
W sobotę 25 marca br. odbył się #5 turniej w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. Na półmetku V edycji turnieju po raz 5 z rzędu najlepsza okazała się ekipa STG. Tym razem w składzie Patryk Smugała, Jacek Chojnacki, Szymon Tylkowski i Paweł Kreftt STG w meczu finałowym pokonał SK NFZ Team ( Kacper Szuszkiewicz, Kacper Jastrzębski, Olek Winkel i Michał Cieślewicz) 21:20.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Gods Plan (Sebastian Kloska, Kacper Kosznicki, Marek Kuren, Patrick Pietkiewicz).

W turnieju udział wzięło 31 zawodników, w tym 14 z przynależnością akademicką z 7 uczelni. W sobotniej rywalizacji wystąpiło 6 debiutantów.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadł Gdański Uniwersytet Medyczny, który zdobył 240 punktów. Drugie miejsce zajęła Akademia Marynarki Wojennej (200 pkt), a trzecie Politechnika Gdańska (190 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Kacper Szuszkiewicz, który zdobył 51 pkt. Drugi w tej klasyfikacji był Sebastian Kloska (45 pkt), a trzeci Szymon Tylkowski (42 pkt).

W zestawieniu celnych rzutów za 2 pkt podium było niemal takie samo. Najcelniej za 2 pkty trafiał Kacper Szuszkiewicz (23), drugi był Szymon Tylkowski (17), a  trzeci Sebastian Kloska (15)

W klasyfikacji celnych rzutów za 1 pkt z gry najlepiej wypadł Dzmitry Chumakou, który zdobył tak 23 pkt. Drugie miejsce ex aequo zajęli Patryk Smugała i Kacper Jastrzębski (po 14).

8-krotnie z linii rzutów wolnych punktował Sebastian Kloska.

W czasie sobotniego turnieju swoje rekordy ustanowili bądź poprawili: Piotr Gółkowski (13 pkt, 5 celnych za 2), Serhii Honchar (27 pkt), Wiktor Komosa (2 celne za 2), Jacek Kukawski (9 celnych za 2), Bartłomiej Pociejewski (14 pkt), Szymon Tylkowski (42 pkt, 17 celnych za 2).

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Duch Service Centrum Naprawy Samochodów, Hurtownia Ogrodnicza Biedronka oraz Auto Kolczyk.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom