Studenci PG drużynowymi Wicemistrzami Europy Juniorów w Szermierce | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-15

Studenci PG drużynowymi Wicemistrzami Europy Juniorów w Szermierce

fot.
W dniach 21.02 - 28.02 w stolicy Estonii - Tallinie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Szermierce. Wśród uczestników nie zabrakło studentów Politechniki Gdańskiej.

Indywidualnie największy sukces osiągnął studenci pierwszego roku na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki - Adam Jakubowski, który stanął na najwyższym stopniu podium. Dodajmy, że wywalczony przez niego złoty medal był pierwszym od 2008 roku (wtedy zdobył go Paweł Osmański).

W turnieju drużynowym, Adam Jakubowski wraz z: Piotrem Kasków (wydział Elektrotechniki i Automatyki) oraz Mateuszem Kwiatkowskim i Jakubem Kotkiem, zajął 2 miejsce drużynowo. W drodze do sukcesami nie groźni im byli m.in. Włosi, którzy są liderami światowego rankingu.

Gratulujemy!