AMP 2023: Anna Khlibenko i Jan Aleksandrowicz Akademickimi Mistrzami Polski | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-16

AMP 2023: Anna Khlibenko i Jan Aleksandrowicz Akademickimi Mistrzami Polski

fot
W niedzielę, 16 kwietnia br. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Ze Stolicy reprezentanci PG przywieźli dwa medale drużynowe w kategorii UTE oraz 4 krążki indywidualne.

Najlepiej na zawodach zaprezentowali się Anna Khlibenko oraz Jan Aleksandrowicz.

Podczas rywalizacji w kategorii OPEN kobiet Anna Khlibenko, studentka Wydziału Zarządzania i Ekonomii okazała się najlepsza i z wynikiem 3:16,3 min wywalczyła dwa złote medale - kategorii generalnej oraz UTE

Jan Aleksandrowicz, student czwartego semestru Biotechnologii był najszybszy w wadze lekkiej. Jan, jako jedyny przełamał barierę 3 minut (2:59, 5 min) i do medalu w „generalce” dołożył złoty medal w klasyfikacji UTE.

W tej samej kategorii co Aleksandrowicz, srebrny medal UTE wywalczył Dawid Seroka. Dawid w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce. Ponadto, Szymon Stankiewicz zajął 12 miejsce, Franciszek Borys 44, a Sebastian Beczak 46.

W wadze OPEN spośród wszystkich zawodników PG najlepiej wydał Jakub Bielas, jednak zajął on dopiero 76 lokatę. 92. Był Piotr Lesiewicz, Mateusz Michalski zajął 122 miejsce, a Kacper Drozdowski 153.

Wśród Pań, w wadze lekkiej najlepiej wypadła Karolina Żurek, która zdobyła złoto UTE oraz zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ponadto w tej samej kategorii Katarzyna Tessmer zajęła 23 miejsce, a Marta Korol była 72.

W kategorii OPEN oprócz Anny Khlibenko rywalizowały także Dominika Domalska (39 miejsce) oraz Weronika Nowakowska (73).

Drużynowo, żeńska reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczyła złote medale UTE. Męska reprezentacja PG zajęła 5 miejsce w "generalce" oraz zdoby łasrebrne medale UTE!