AMP 2023: Badmintoniści PG Akademickimi Mistrzami Polski! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-16

AMP 2023: Badmintoniści PG Akademickimi Mistrzami Polski!

fot
W dniach 15-16 kwietnia br. w Bieruniu rywalizowało 16 najlepszych akademickich ekip badmintonowych w kraju. Wśród uczestników Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie nie zabrakło reprezentacji Politechniki Gdańskiej, która zdominowała Półfinał A w Gdyni.

W fazie grupowej turnieju nasza ekipa poradziła sobie znakomicie i odniosła trzy pewne zwycięstwa po 7:0. Gdańszczanie pokonali kolejno reprezentację Uniwersytetu Medycznego z Lublina, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i zajęli pewne, 1 miejsce w grupie C.

W ćwierćfinale podopieczni Rafała Kasprów zmierzyli się z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie. W fazie pucharowej mecze rozgrywane były do 4 punktów i właśnie wynikiem 4:0 zakończyło się pierwsze niedzielne spotkanie. Do wygranej wystarczyły męski i żeński singiel oraz męski i żeński debel.

Pierwszej porażki w jednym pojedynku zawodnicy PG doznali dopiero w półfinale, w którym rywalem był AWF Warszawa. Po pierwszym przegranym meczu singlowym nasi zawodnicy wrócili na zwycięską ścieżkę i wygrywając kolejne 4 pojedynki w całym meczu zwyciężyli 4:1.

Najwięcej emocji dostarczyła finałowa rywalizacja z broniącym tytułu AWFem Katowice. Naszpikowana kadrowiczami drużyna ze Śląska, oczami wielu, do tej rywalizacji przystąpiła w roli faworyta. A starcie wieńczące dwudniowe zmagania było z całą pewnością godne meczu finałowego Dodajmy, że mecz finałowy trwał ponad 5 godzin!

W siedmiosetowym pojedynku trwała zacięta walka. Z pierwszych dwóch meczów singlowych zwycięsko wyszedł jedynie Krzysztof Jakowczuk. Drugi punkt dla naszej ekipy padł również z jego udziałem – tym razem w parze deblowej z Viacheslavem Yakovlevem. Nasza para okazała się lepsza również w mikście i po 5 meczach ekipa PG prowadziła 3:2. Niestety w szóstym pojedynku – drugim singlu kobiet gospodyni – Daria Zimnol doprowadziła do remisu 3:3 i wszystko miało rozstrzygnąć się w drugim singlu mężczyzn. Decydujące stracie, podobnie jak niemal wszystkie poprzednie w tym meczu miało 3 sety i trwało blisko 50 minut. Marcin Nowak stanął jednak na wysokości zadania i po fantastycznej grze dał zwycięski punkt drużynie PG!

Gratulujemy!

16 wyświetleń