AMP 2023: Siatkarze i siatkarki z awansem do Finału AMP | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-23

AMP 2023: Siatkarze i siatkarki z awansem do Finału AMP

W dniach 21-23 kwietnia br. w Toruniu oraz Szczecinie odbyły się półfinały A Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn. Obie ekipy nie miały sobie równych i zwyciężyły w obu turniejach!

Siatkarki Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej rozegrały 5 spotkań i odniosły  pięć zwycięstw 2:0. Podopieczne Ewy Kasprów bez straty seta pokonały Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Szczeciński, ANS Piła , Politechnikę Bydgoską oraz gospodynie, zawodniczki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i z pierwszego miejsca awansowały do finału.

W meczu będącym zwieńczeniem trzydniowej rywalizacji nasza drużyna zmierzyła się z rywalem zza miedzy, czyli Uniwersytetem Gdańskim. Po niezwykle emocjonującym, trzy setowym  spotkaniu zawodniczki PG  zwyciężyły 2:1 (25:22|27:29|13:15) i Półfinał A zakończyły na 1 miejscu!

Więcej jeszcze więcej emocji dostarczyła rywalizacja naszych siatkarzy w Szczecinie. W fazie grupowej podopieczni trenera Ryszarda Mikołajewskiego pokonali AWF Poznań 2:0 oraz WSG Bydgoszcz 2:1 i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów zajęli 1 miejsce w grupie.

W ćwierćfinale ekipa PG pokonała Uniwersytet Przyrodniczy  2:1 i awansowała do półfinału. Na tym etapie turnieju nasi zawodnicy także trafili na rywala zza miedzy, czyli Uniwersytet Gdański. Podobnie jak w meczu pań, także i tu rywalizacja była niezwykle zacięta i zakończyła się zwycięstwem zespołu PG (2:1 (22:25, 25:20, 15:11)

Do derbów Gdańska doszło także w finale. W ostatnim meczu Półfinału A naszym rywalem była reprezentacja Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, która podobnie jak ekipa UG poprzeczkę postawiła bardzo wysoko. Niemniej również i tym razem z finałowej batalii zwycięsko wyszli nasi zawodnicy, którzy wygrali 2:1 (22:25, 25:23, 15:11).

MVP mistrzostw został Illia Yehoshyn, a najlepszym rozgrywającym Sebastian Sobczak.

Obie nasze ekipy wystąpią w Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce, który odbędzie się w dniach 11-14 maja br. w Poznaniu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!