AMP 2023: Unihokeiści PG z pierwszego miejsca w Finale AMP | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-24

AMP 2023: Unihokeiści PG z pierwszego miejsca w Finale AMP

Broniący ubiegłorocznego tytułu Akademickich Mistrzów Polski unihokeiści Politechniki Gdańskiej w miniony weekend zmierzyli się w Półfinale AMP.

W warszawskiej hali SGGW gdańszczanie rozegrali trzy mecze fazy grupowej odnieśli dwa zwycięstwa i raz zremisowali. Nasza ekipa wysoko pokonała SGH Warszawa 17:0 oraz WAT Warszawa 10:0 oraz zremisowała 4:4 z drużyną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wyniki te pozwoliły reprezentacji PG zająć 1 miejsce w grupie.

W ćwierćfinale doszło do derbów Gdańska. Reprezentacja PG zmierzyła się z unihokeistami Uniwersytetu Gdańskiego i odniosła wysokie zwycięstwo 10:3.

W półfinale doszło do wyrównanego meczu z Uniwersytetem Warszawskim, jednak dzięki dobrej końcówce meczu nasi zawodnicy zwyciężyli 9:8

W finale doszło do ponownego spotkania z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika z Torunia. Tym razem pojedynek była zdecydowanie bardziej jednostronny i mecz zakończył się zwycięstwem naszej ekipy 8:1.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie Karolina Damps, Weronika Grądzka, Magdalena Szlom, Marta Sikora, Anna Kamińska, Roksana Welchowska,  Leszek Samson, Adrian Bukowski, Przemysław Brząkała, Mateusz Miszewski, Michał Ząbkiewicz, Maurycy Gawrysiak, Piotr Medwediuk, Maciej Kaczorowski, Jakub Kwaśniewski, Tymon Tomaszewski.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!