PLA 3x3: STG po raz #6! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-01

PLA 3x3: STG po raz #6!

fot
W sobotę 1 kwietnia br. STG potwierdziło swoją dominację w V edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej! Ekipa w składzie Patryk Smugała, Jacek Chojnacki, Szymon Tylkowski i Paweł Kreftt zwyciężyła po raz #6 z rzędu. W finale pokonali oni SK NFZ TEAM w składzie Michał Cieślewicz, Igor Bladoszewski, Karol Lebiedziński, Paweł Klimczuk 21:14.

Podobnie jak przed tygodniem, tak i dziś w meczu o 3. miejsce drużyna Gods Plan (Sebastian Kloska, Kacper Kosznicki, Krzysztof Bieszke, Patrick Pietkiewicz) pokonała Orange Raccon 21:17.

W #6 turnieju udział wzięło 36 zawodników, w tym 21 z przynależnością akademicką z 8 uczelni.

W klasyfikacji akademickiej najlepiej wypadła Politechnika Gdańska, która zdobyła 240 punktów. Drugie miejsce zajęła Akademia Marynarki Wojennej (200 pkt), a trzecie WSB Gdańsk (175 pkt).

W całym turnieju najwięcej punktów zdobył Sebastian Kloska (44 pkt), drugie miejsce zajął Patrick Pietkiewicz (37), a trzecie Igor Bladoszewski (31).

W klasyfikacji celnych rzutów za 2 pkt podium było niemal takie samo. Najcelniej za 2 pkt trafiał Sebastian Kloska (19), drugi był Patrick Pietkiewicz (15), a  trzeci Patryk Smugała (15)

W klasyfikacji celnych rzutów za 1 pkt z gry najlepiej wypadli ex aequo Igor Bladoszewski i Igor Sałaj, którzy zdobyli 14 pkt. Drugie miejsce także ex aequo zdobyli Rafał Jankowski i Paweł Klimczuk (po 13).

W czasie sobotniego turnieju swoje rekordy ustanowili bądź poprawili: Jacek Chojnacki 14 celnych za 2 pkt, Rafał Jankowski 19 pkt, Sebastian Kloska 19 celnych za 2 pkt, Dominik Kuryło 11 pkt i 2 celne za 2 pkt, Patrick Pietkiewicz 37 pkt i 15 celnych za 2, Edward Polaczuk 4 pkt, Staś Polaczuk 25 pkt i 6 celnych za 2.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie PG Sport oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Duch Service Centrum Naprawy Samochodów, Hurtownia Ogrodnicza Biedronka oraz Auto Kolczyk.

Patronat medialny nad ligą objęli portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk SA, TVcom