AMP 2023: Koszykarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-30

AMP 2023: Koszykarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski

fot
W miniony weekend w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn. Męski zespół PG spisał się znakomicie i wywalczył dwa złote medale – w klasyfikacji generalnej oraz Uczelni Technicznych. Zawodniczki PG zajęły 4 miejsce w „generalce” oraz zdobyły srebrne medale UTE.

Gdańszczanie w fazie grupowej turnieju rozegrali 3 mecze i odnieśli dwa pewne zwycięstwa. Podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego pokonali gospodarzy – zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej 69:33 oraz Politechnikę Wrocławską 71:52 oraz po niezwykle zaciętym meczu ulegli Akademii Marynarki Wojennej 56:61.

Rezultaty te dały ekipie PG drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Na tym etapie rozgrywek nasza drużyna pokonała reprezentację AGH Kraków 82:67. W półfinale zawodnicy PG zmierzyli się z Uniwersytetem Rolniczym z Krakowa i ponownie schodzili z parkietu jako wygrani (70:57).

Mecz finałowy, jak się okazało,  był okazją do rewanżu za porażkę w fazie grupowej. Po raz drugi w tym turnieju naprzeciwko siebie stanęły ekipy PG oraz AMW. Tym razem mecz miał zupełnie inny przebieg. Od pierwszej do ostatniej minuty na parkiecie dominowali nasi koszykarze, którzy pewnie zwyciężyli 85:64.

MVP turnieju finałowego wybrano Adama Brenka.

W fazie grupowej turnieju kobiet żeńska ekipa PG zmierzyła się z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni. Podopieczne Małgorzaty Czerlonko pokonały kolejno swoje rywalki  59:74, 48:47 oraz 56:53. Szczególnie dwa ostatnie spotkania dostarczyły wiele emocji, ale trzy wygrane dały naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale naszym rywalem była drużyna AGH Kraków i tym razem ponownie gdańszczanki wygrały 53:46.

Pierwszej porażki w turnieju nasza ekipa doznała w półfinale. Mimo walki przez 40 minut zespół PG musiał uznać wyższość reprezentacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (59:67). W ostatnim meczu również naszym reprezentantkom zabrakło sił i ze zwycięstwa 71:66 cieszyła się drużyna Politechniki Krakowskiej.
Na osłodę na szyjach naszych zawodniczek zawisły srebrne medale UTE.

Gratulujemy!

62 wyświetleń