AMP 2023: Żeglarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski po raz 10! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-28

AMP 2023: Żeglarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski po raz 10!

fot
W dniach 22-25 maja br. na jeziorze Niegocin w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zwyciężyła w tej imprezie po raz 10 z rzędu!  

Zawody, które odbyły się z jednodniowym opóźnieniem spowodowanym warunkami atmosferycznymi okazały się dla naszej drużyny niezwykle udane. W eliminacjach Floty „A”  i Floty „B” sześć z siedmiu ekip wywalczyło awans do finału.

Po 4 wyścigach eliminacyjnych w eliminacjach flity „A” 1 miejsce wywalczyła załoga Patryka Kosmalskiego i to właśnie ta ekipa zajęła najwyższe miejsce w finale.

Załoga w składzie Patryk Kosmalski – sternik, Tomasz Lewandowski i Karolina Żuk zajęła 2 miejsce klasyfikacji końcowej. Dodatkowo wywalczyli oni złote medale UTE.  Na 5 miejscu uplasowali się Aleksander Michalski – sternik, Natalia Majewska Paweł Leksycki. Dodatkowo zdobyli oni brązowe medale UTE. To właśnie wyniki tych dwóch załóg dały naszej drużynie 10 z rzędu Akademickie Mistrzostwo Polski oraz złote medale UTE!

Pozostałe załogi zajęły :

7 lokata – Jakub Padzik – sternik, Izabela Satrjan, Oskar Ponto

11 lokata - Marcin Styborski - sternik, Oliwia Jekiel, Stanisław Konarzewski, Jakub Pankowski

20 lokata - Jakub Sztorch – sternik, Mateusz Pacześny. Paulina Placzke

34 lokata - Hubert Kurjańczyk – sternik, Konrad Kohut, Ksawery Wierzbicki

46 miejsce – Aleksandra Jędryczka  - sternik, Zuzanna Tarnawska, Paula Kamińska

Gratulujemy!

42 wyświetleń