IMPY2023: Debiut pływaków PG za nami! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-15

IMPY2023: Debiut pływaków PG za nami!

fot
Za nami pierwszy dzień startów odbywających się w Poznaniu Integracyjnych Mistrzostw Polski w pływaniu. Areną zmagań jest przepiękny obiekt Uniwersytetu Adama Mickiewicza, na którym o medale walczy 81 zawodników i zawodniczek z 29 jednostek AZS. Nasza uczelnię  reprezentują dwie zawodniczki i dwóch zawodników.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Klaudia Kosmal, która wystartowała na dystansie 25 m stylem dowolnym i w swojej serii dopłynęła jako 3. Dystans ten był najliczniej obsadzony, a walka o medale była niezwykle zacięta. Drugą konkurencją Klaudii był styl grzbietowy, na którym rywalizowała m. in. ze swoją koleżanką z drużyny - Pauliną Wacławską. Klaudia dopłynęła jako 4. zawodniczka, a Paulina wywalczyła pierwszy krążek w kolorze srebrnym i tym samym otworzyła worek z medalami. Do kolekcji dorzuciła srebro na dystansie 50 m stylem dowolny.

Panowie również wywalczyli medale IMP - Nikolas Grdeń zdobył brąz w grzbiecie, a Wiktor Dawid dorzucił medal za trzecie miejsce w stylu klasycznym. Obaj wystartowali na dystansach 50-metrowych.

To jednak nie był koniec zmagań naszych pływaków. Drugiego dnia na najdłuższym dystansie - 100 m stylem dowolnym popłynął Wiktor i uplasował się na 6 miejscu. Drużyna wystartowała też w sztafecie 4 x 25 m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy w swojej serii przypłynęli na drugim miejscu, ale po zakończeniu całej rywalizacji sztafetowej, w której brało udział aż 14 ekip, zostali sklasyfikowani na 6. pozycji.

Debiut naszych pływaków w barwach Politechniki Gdańskiej na Integracyjnych Mistrzostwach Polski można więc uznać za bardzo udany. Serdecznie gratulujemy!

W najbliższy czwartek 18.05.2023 wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Pomorza w pływaniu, które dobędą się na obiektach Centrum Sportu Akademickiego PG. A kolejną okazją do rywalizacji ogólnopolskiej będzie start w IMP w bocci w Zielonej Górze już pod koniec maja.