Golf na PG! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-15

Golf na PG!

Z inicjatywy Centrum Sportu Akademickiego PG oraz dzięki przychylności Władz Uczelni, w mijającym roku akademickim 2022/2023 po raz pierwszy zagościł golf! W ramach zajęć wychowania fizycznego dla studentów odbywała się nauka gry w golfa w oparciu o istniejące obiekty. W semestrze zimowym do dyspozycji była hala tenisowa, w której ćwiczono putting, krótką grę oraz swing czyli zamach golfowy. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia odbywały się również na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią. Zajęcia prowadził mgr Włodzimierz Kubiak, członek PGA Polska, organizacji europejskiej zrzeszającej zawodowych trenerów gry w golfa.
W semestrze letnim, zajęcia współprowadził również mgr Jakub Golik, Asystent na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG, wieloletni golfista amator. W semestrze letnim ćwiczono na trawiastym boisku lekkoatletycznym oraz na tartanie krótką grę i putting. Ponieważ część studentów zakończyła zajęcia po pierwszym semestrze, a pragnęła kontynuować swoją przygodę z golfem, z inicjatywy studentów założono sekcję golfa, co pozwoliło dalej doskonalić nabyte umiejętności gry.

Ukoronowaniem zajęć był wyjazd na pole golfowe z prawdziwego zdarzenia, gdzie można było sprawdzić nabyte wcześniej umiejętności i poczuć prawdziwy smak golfa. Dnia 4 czerwca 2023 grupa ponad czterdziestu studentów pod opieką trenera Włodzimierza Kubiaka oraz asystenta Jakuba Golika wyjechała na pole golfowe Tokary Golf Club oddalone o 20km od centrum Gdańska. Wrażenia, jak można wnosić z relacji uczestników, przerosły oczekiwania. Z pewnością wszyscy przekonali się jak można ciekawie i w aktywny sposób spędzić czas na łonie natury w dobrym towarzystwie. Ponadto grupa chętnych wyraziła chęć zdobycia zielonej karty (egzamin z gry ,reguł, etykiety i bezpieczeństwa) uprawniającej do samodzielnej gry na polu golfowym.

Zdjęcia autorstwa: Włodzimierz Kubiak oraz Jakub Golik