Dołącz do drużyny PG i kręć kilometry dla Gdańska | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-08-29

Dołącz do drużyny PG i kręć kilometry dla Gdańska

fot
1 września rozpoczyna się kolejna edycja organizowanej przez Miasto Gdańsk kampanii „Rowerem do pracy i szkoły – kręć kilometry dla Gdańska”. W inicjatywę włącza się także Politechnika Gdańska, którą znajdziemy na liście drużyn biorących udział w kampanii. Zachęcamy studentów i pracowników PG do wspólnej zabawy. Już teraz można zapisać się do uczelnianej drużyny.

Celem kampanii jest promowanie jazdy na rowerze jako ekologicznego środka transportu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wykorzystywania roweru i innych form mikromobilności w codziennych podróżach do pracy, szkoły czy na uczelnię. Organizatorem jest Miasto Gdańsk. Rozpoczynająca się edycja będzie już 11. w historii kampanii i potrwa od 1 września do 30 listopada 2023 roku. W tym okresie uczestnicy zabawy mogą rejestrować swoje przejazdy i zdobywać za nie punkty. Te z kolei – zagwarantować mogą atrakcyjne nagrody.

W inicjatywę zaangażowana jest także Politechnika Gdańska, która jest jedną z drużyn, biorących udział w zabawie. Do politechnicznego zespołu dołączyć mogą studenci i pracownicy, którzy na rowerze, hulajnodze czy rolkach dojeżdżają do pracy lub na zajęcia. Przyłączenie się do drużyny PG pozwoli uczestnikom zdobywać bonusowe punkty za przejazdy do i z miejsca pracy.

Pobierz aplikacje i weź udział w kampanii

Do udziału w zabawie zachęcamy wszystkich studentów i pracowników naszej uczelni. Aby to zrobić, należy pobrać bezpłatną, aplikację Activy, dostępną zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store.

Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy podjąć wyzwanie „Kręć kilometry dla Gdańska 2023” oraz wybrać drużynę. Politechnikę Gdańską znajdziemy w kategorii „Uczelnie”.

Począwszy od 1 września będzie można rejestrować swoje przejazdy. Każdy kilometr to jeden punkt. Dodatkowo otrzymamy 20 bonusowych punktów za przejazdy do i z miejsca pracy. Uczestnicy mają możliwość wymiany zdobytych punktów na atrakcyjne gadżety rowerowe, a także bony lub zniżki do gdańskich lokali gastronomicznych.

73 wyświetleń