Reprezentacja PG wzięła udział w Finale Igrzysk Lat Pierwszych w pływaniu | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-06

Reprezentacja PG wzięła udział w Finale Igrzysk Lat Pierwszych w pływaniu

2 stycznia br. po raz 14, studenci Politechniki Gdańskiej brali udział w Finale Igrzysk Lat Pierwszych odbywających w Lublinie.

Do reprezentacji województwa pomorskiego w pływaniu zakwalifikowali się:

• Natalia Maciejewska z Wydziału Zarządzania i Ekonomii
  • Amelia Załucka z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki
  • Mateusz Osełkowski z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Skład reprezentacji uzupełniali studenci z Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wszyscy zawodnicy Politechniki Gdańskiej uzyskali dobre czasy jak na początek sezonu startowego. Punkty zdobyte przez całą drużynę z województwa pomorskiego uplasowały reprezentacje Gdańska na 8 pozycji, nasi reprezentacji wystartowali w następujących konkurencjach:

• Natalia - 50m stylem motylkowym i 50m stylem klasycznym oraz sztafecie 4x50m stylem dowolnym,
  • Amelia - 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym oraz sztafecie 4x50m stylem dowolnym,
  • Mateusz - 50m stylem motylkowym oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.

Wszystkim startującym zawodnikom z całej Polski serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów nie tylko na arenie sportowej ale również podczas pierwszej w życiu nadchodzącej sesji egzaminacyjnej.