Gala Sportu Akademickiego za nami! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-02-17

Gala Sportu Akademickiego za nami!

fot. Grzegorz Jędrzejewski
16 lutego br., już dziewiąty w murach Politechniki Gdańskiej , odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca sportowe sukcesy naszej uczelni. Wydarzenie to wpisało się w obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Galę Sportu swoją obecnością zaszczycili Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde, Profesor Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, Profesor Dariusz Mikielewicz – prorektor ds. Organizacji i Rozwoju PG, dziekanki i dziekani Profesor Małgorzata Gawrycka (ZIE), Profesor Joanna Żukowska (ILIŚ), Profesor Mirosław Wołoszyn (EiA), dr inż. arch. Justyna Borucka, prodziekanka ds. rozwoju i internacjonalizacji (Arch) oraz prof. Jacek Kropiwnicki prodziekan ds. rozwoju (IMIO)

Wśród uczestników nie zabrakło Dyrekcji i przedstawicieli Centrum Sportu Akademickiego a przede wszystkim tych, którzy zdobyli setki medali na AMP, czyli licznie zgromadzonych studentek i studentów Politechniki Gdańskiej!

Podczas tegorocznej Gali po raz pierwszy wręczono Invictusy – statuetki  przyznawane studentkom i studentom Politechniki Gdańskiej za wybitne osiągnięcia sportowe i naukowe. Nazwa statuetki oznacza „niepokonany” lub „niezwyciężony” w języku łacińskim i jest symbolem siły woli i odwagi .

W tym roku Invictusy wręczone zostały w 6 kategoriach: Wydział Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Sportowiec Roku, Wsparcie Roku oraz Invictus Honorowy.

Tytuł Wydziału Roku trafił do Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa!

Trenerem Roku został Andrzej Bussler – trener reprezentacji PG w Piłce Nożnej, która w ubiegłym Roku wywalczyła tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz Akademickiego Wicemistrza Europy.

Drużyną Roku została wspomniana Reprezentacja PG w Piłce Nożnej.

Tytuł Sportowca Roku trafił do wioślarki Katarzyny Duda wśród kobiet oraz wioślarzy – Jana Aleksandrowicza i Szymona Stankiewicza wśród mężczyzn.

Przyznane zostały także dwie kategorie specjalne. Pierwszą z nich było. Wsparcie Roku W tej kategorii nagrodzone zostały trzy osoby, bez których udział naszej uczelni w rywalizacji akademickiej nie byłby możliwy. Invictusy w tej kategorii trafiły do Rektora PG prof. Krzysztofa Wildego, Prorektorki ds. Studenckich, Pani Barbary Wikieł oraz Prorektora ds. Kształcenia Pana prof. Mariusza Kaczmarka

Tytuł Invictusa honorowego przyznawamy jest za szczególne osiągnięcia w sporcie akademickim na Politechnice Gdańskiej, wieloletni wkład w reprezentowanie naszej uczelni i jednocześnie łączenie tego z nauką i osiąganiem sukcesów także i na tym polu. Laureatkami w kategorii Invictus Honorowy zostały koszykarka Agnieszka Haryńska oraz piłkarka ręczna – Magdalena Kunicka.

fot. Grzegorz Jędrzejewski

Podczas Gali nie zabrakło także występu artystycznego. Na fortepianie zagrała Magdalena Mazurek, studentka Wydziału Architektury, która równolegle kończy obecnie swoją 12-letnią naukę w szkole muzycznej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na kolację i wspólną zabawę niemal do białego rana!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie i gratulujemy nagrodzonym!

Do zobaczenia za rok!