Badmintoniści Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski! | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-15

Badmintoniści Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski!

fot
W miniony weekend w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Stawka tego turnieju była bardzo wysoka, bo reprezentacja Politechniki Gdańskiej przystępowała do niego jako ubiegłoroczny obrońca mistrzowskiego tytułu.  Jak się okazało dla podopiecznych Rafała Kasprów nie ma rzeczy niemożliwych i po dwudniowej walce ekipa PG ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium

W fazie grupowej gdańszczanie rozegrali trzy spotkania odnosząc komplet zwycięstw. Reprezentacja PG pokonała kolejno Uniwersytet Warszawski 7:0, Akademię Finansów i Biznesu Vistula 7:0 oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny 7:0.


Wychodząc z pierwszego miejsca w grupie nasza drużyna zmierzyła się w ćwierćfinale z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie! Mecz ten od początku do końca przebiegł po naszej myśli i zespół PG pewnie zwyciężył 4:0. Najwięcej emocji dostarczyło półfinałowe spotkanie z Akademią Marynarki Wojennej z Gdyni. W każdym z pojedynków obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną. W ostatecznym rozrachunku więcej szczęścia mieli gdańszczanie którzy zwyciężyli 4:3 i znaleźli się w ścisłym finale. W ostatnim meczu turnieju rywalem była Akademia Wychowania Fizycznego z Wrocławia, jednak to spotkanie potoczyło się w pełni pod dyktando naszych zawodników i po raz drugi z rzędu Politechnika Gdańska została Akademickim Mistrzem Polski!


Do kompletu ekipa PG zgarnęła złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych, a najlepszą zawodniczką wybrana została Ulyana Volskaya.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Kasprów Rafał, Gałązka Jakub, Goszczyńska Aleksandra, Jakowczuk Krzysztof,  Volskaya Ulyana, Yakovlev Viacheslav, Frańczuk Marcelina, Grochowski Bartosz Khomich Anastasiya, Butkus Bartłomiej, Tkach Polina

54 wyświetleń