AMP 2024: Podwójne złoto dla koszykarek i koszykarzy 3x3 | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-12

AMP 2024: Podwójne złoto dla koszykarek i koszykarzy 3x3

fot
W dniach 10-12 czerwca br. w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. Obu naszym drużynom po 4 latach udało się wrócić na podwójny mistrzowski tron!

Żeńska drużyna Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej pokonała kolejno CC Warszawa 16:6, Uniwersytet Szczeciński 13:5 oraz Politechnikę Bydgoską 13:6 i z pierwszego miejsca awansowała do 1/16 turnieju.

Na tym etapie nasze zawodniczki zmierzyły się z Politechniką Wrocławską, którą pokonały  21:6, a następnie w ćwierćfinale nie dały szans zawodniczkom z Uniwersytetu Jagiellońskiego (12:5). Najwięcej emocji dostarczyły mecze półfinałowy oraz finał. W pierwszym gdańszczanki pokonały po niezwykle zaciętym pojedynku UMK Toruń (15:14). W finale z AGH Kraków, mimo początkowo kilkupunktowego prowadzenia, zawodniczki PG do ostatniej akcji walczyły o zwycięstwo. Na szczęście doświadczenie i więcej zimnej krwi u naszych zawodniczek pozwoliło na wygraną 16:15 i świętowanie mistrzowskiego tytułu.

Także bez porażki swój turnieju zakończyli koszykarze PG. Gdańszczanie w fazie grupowej pokonali Politechnikę Białostocką 22:12, AWFiS Gdańsk 22:7, ANS Leszno 20:19 oraz Politechnikę Bydgoską 18:11.

W 1/16 w związku z niepojawieniem się na meczu przeciwnika - AG Katowice bez walki awansowali do ćwierćfinału, w którym przeciwnikiem był Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 16:9.

Najwięcej emocji w tym turnieju przyniósł ćwierćfinał z AMW Gdynia. Zawodnicy PG pewnie jednak zaczęli ten mecz i zwyciężyli 15:10. W półfinale PG pokonało AGH Kraków 21:10, a w finale okazali się lepsi od ALK Warszawa (21:15)

Gratulujemy!

PG Wystąpiło w składzie: Marta Stawicka, Zuzanna Krupa, Anna Górska, Oliwia Jankowska, Stefan Marchlewski, Adam Wąsowicz, Andrzej Krajewski, Rafał Komenda

Trenerzy: Małgorzata Wołujewicz Czerlonko, Kazimierz Rozwadowski

13 wyświetleń