Pomorska Liga Akademicka | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Pomorska Liga Akademicka

Pomorska Liga Akademicka to cykl zawodów sportowych skierowanych do studentów wszystkich uczelni wyższych w Polsce oraz do innych osób chcących aktywnie spędzić czas.

W roku akademickim 2021/22 uruchomione zostaną dwie Pomorskie ligi Akademickie - w koszykówce 3x3 oraz w Duathlonie, czyli w tenisie i badmintonie.

W przypadku PLA w koszykówce 3x3 będzie to już druga edycja tego turnieju. Pierwsza obyła się w okresie październik 2020 - lipiec 2021 i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

PLA w Duathlonie odbędzie się po raz pierwszy i liczymy na to, że również przyciągnie wielu zawodników.

Dowiedz się więcej o naszych ligach

Pomorska Liga Akademicka 3x3 oraz Pomorska Liga Akademicka w Duathlonie współfinansowana jest ze środków przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki