amp | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska Akademickim Mistrzem Polski! Po raz czwarty!

fot
Do pewnych sytuacji można się przyzwyczaić. Z pewnością jedną z nich jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski! Po trzech tytułach z rzędu sportowy i trenerzy Politechniki Gdańskiej nie spoczęli na laurach i ponownie wywalczyli Akademickie Mistrzostwo Polski!

Po raz kolejny nasze reprezentacje wzięły udział we wszystkich 46 startach. Podobnym wynikiem pochwalić się mogę jedynie trzy inne uczelnie – Uniwersytet Warszawski, AGH Kraków oraz Uniwersytet Gdański, które przez cały czas trwania „ampów” starały się nas dogonić.

Tagi

AMP 2023: Koszykarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski

fot
W miniony weekend w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn. Męski zespół PG spisał się znakomicie i wywalczył dwa złote medale – w klasyfikacji generalnej oraz Uczelni Technicznych. Zawodniczki PG zajęły 4 miejsce w „generalce” oraz zdobyły srebrne medale UTE.

Gdańszczanie w fazie grupowej turnieju rozegrali 3 mecze i odnieśli dwa pewne zwycięstwa. Podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego pokonali gospodarzy – zespół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej 69:33 oraz Politechnikę Wrocławską 71:52 oraz po niezwykle zaciętym meczu ulegli Akademii Marynarki Wojennej 56:61.

Tagi

AMP 2023: Żeglarze Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski po raz 10!

fot
W dniach 22-25 maja br. na jeziorze Niegocin w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zwyciężyła w tej imprezie po raz 10 z rzędu!

Zawody, które odbyły się z jednodniowym opóźnieniem spowodowanym warunkami atmosferycznymi okazały się dla naszej drużyny niezwykle udane. W eliminacjach Floty „A”  i Floty „B” sześć z siedmiu ekip wywalczyło awans do finału.

Po 4 wyścigach eliminacyjnych w eliminacjach flity „A” 1 miejsce wywalczyła załoga Patryka Kosmalskiego i to właśnie ta ekipa zajęła najwyższe miejsce w finale.

Tagi

AMP 2023: Siatkarze PG z brązowymi medalami UTE

fot
W dniach 11-14 maja br. w Poznaniu odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej udział w turnieju zakończyła na 8 miejscu i z brązowymi medalami UTE.

Gdańszczanie jako jedna z 16 najlepszych ekip w akademickiej siatkówce zmierzyli się w grupie A z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Łódzkim oraz Politechniką Warszawską i odnieśli dwa zwycięstwa. Podopieczni Ryszarda Mikołajewskiego pokonali UŁ Łódź 2-0 (25:18 / 25:23) i PWr Wrocław 2:0 (25:20 / 25:21) i ulegli AGH Kraków 0:2 (23:25 / 18:25) i zajęli 2 miejsce w grupie A.