karate | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska Akademickim Mistrzem Polski w Karate

fot
W dniach 12-13 kwietnia br. w Politechnika Białostocka gościła Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Rywalizacja ta przyniosła wiele emocji, bo tytuł mistrzowski trafił do naszej ekipy dopiero po ponownym przeliczeniu punktów.

Na podwójne złoto – w Klasyfikacji Generalnej oraz Uczelni Technicznych złożyły się bardzo dobre starty indywidualne. Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w kumite mężczyzn -84kg, w którym to Michał Bąbos wywalczył złoto (oraz złoto UTE), a brązowe medale trafiły do Filipa Pudlaka (srebro UTE) i Patryka Kobusa (brąz UTE).

Ponadto srebrny medal w kumite kobiet w kat. -55 kg wywalczyła Natalia Kuzioła. Dominika Zawisza w kat. -50kg w kumite kobiet zajęła 5 miejsce w generalce, a na osłodę zdobyła medal UTE.