Rowerem na PG. Kręć kilometry dla Gdańska | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-09-09

Rowerem na PG. Kręć kilometry dla Gdańska

siatkówka
13 września startuje 9. edycja rowerowej zabawy i sportowej rywalizacji „Kręć kilometry dla Gdańska”. Jej celem jest popularyzacja jazdy rowerem jako zdrowego, ekologicznego środka codziennej komunikacji. Politechnika Gdańska, jak co roku dołącza do akcji i zaprasza wszystkich amatorów dwóch kółek do wspólnego kręcenia, nie tylko na rowerze, ale również na hulajnodze, deskorolce i rolkach.

Rywalizować można na poziomie indywidualnym lub pomiędzy firmami, uczelniami wyższymi, stowarzyszeniami czy dzielnicami. Aby zdobywać punkty premiowane warto dołączyć do zorganizowanej drużyny. Należy wybrać tylko jedną grupę, natomiast można jednocześnie należeć do grupy dzielnicowej.

Jak dołączyć do drużyny PG?

Wystarczy tylko:

• zainstalować aplikację Activy wykorzystującą dane GPS na smartfona,
  • założyć w niej konto,
  •  wybrać konkurs Kręć kilometry dla Gdańska
  •  dołączyć do drużyny Politechniki Gdańskiej

Punktacja

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą liczbę punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:

• 5 punktów za każdy przejazd o długości min. 1,5 km
  • 1 punkt za każdy kilometr przejechany rowerem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolkach (dla przejazdów powyżej 1,5 km)
  • 50 punktów za każdy przejazd rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię (również z powrotem) – max. 2 x dziennie i 10 x w tygodniu
  • punkty wykręcone od 18 października do 12 listopada będą liczone podwójnie
  • minimalny czas przerwy między przejazdami to 30 minut
  • przejazdy muszą się zaczynać lub kończyć w granicach administracyjnych Gdańska

W aplikacji znajdzie się bieżący ranking przejazdów danej firmy, uczelni i szkoły z przeliczeniem punktów na jednego uczestnika.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Gra Rowerowa

Rekordowy rok 2020

W edycji 2020 udział wzięła rekordowa liczba osób. Powodem była pandemia, w czasie jej trwania przemieszczanie się rowerem czy hulajnogą, dla wielu, stało się doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej. Do akcji dołączyły 352 firmy, 26 szkół średnich, 9 uczelni i 33 dzielnice, co dało łącznie 4614 aktywnych uczestników, którzy wykręcili ponad dwa miliony kilometrów! Gdyby ten dystans został pokonany przy pomocy samochodów, do atmosfery zasłałoby wyemitowane ok. 500 ton CO2. W trakcie trwania akcji uczestnicy spalili ponad 61 milionów kalorii!