Aktualności | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Badmintoniści Politechniki Gdańskiej Akademickim Mistrzem Polski!

W miniony weekend w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Stawka tego turnieju była bardzo wysoka, bo reprezentacja Politechniki Gdańskiej przystępowała do niego jako ubiegłoroczny obrońca mistrzowskiego tytułu.  Jak się okazało dla podopiecznych Rafała Kasprów nie ma rzeczy niemożliwych i po dwudniowej walce ekipa PG ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium

W fazie grupowej gdańszczanie rozegrali trzy spotkania odnosząc komplet zwycięstw. Reprezentacja PG pokonała kolejno Uniwersytet Warszawski 7:0, Akademię Finansów i Biznesu Vistula 7:0 oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny 7:0.

Politechnika Gdańska Akademickim Mistrzem Polski w Karate

W dniach 12-13 kwietnia br. w Politechnika Białostocka gościła Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate. Rywalizacja ta przyniosła wiele emocji, bo tytuł mistrzowski trafił do naszej ekipy dopiero po ponownym przeliczeniu punktów.

Na podwójne złoto – w Klasyfikacji Generalnej oraz Uczelni Technicznych złożyły się bardzo dobre starty indywidualne. Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w kumite mężczyzn -84kg, w którym to Michał Bąbos wywalczył złoto (oraz złoto UTE), a brązowe medale trafiły do Filipa Pudlaka (srebro UTE) i Patryka Kobusa (brąz UTE).

Ponadto srebrny medal w kumite kobiet w kat. -55 kg wywalczyła Natalia Kuzioła. Dominika Zawisza w kat. -50kg w kumite kobiet zajęła 5 miejsce w generalce, a na osłodę zdobyła medal UTE.

Tagi

Podwójne drużynowe złoto w biegach przełajowych dla PG

6 kwietnia na lotnisku w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Były to dla ekipy PG niezwykle udane zawody! Nasi reprezentanci do Gdańska wrócili z 4 złotymi medalami w klasyfikacjach drużynowych - dwoma w Klasyfikacji Generalnej kobiet i mężczyzn oraz dodatkowo dwoma w kategorii UTE

Medali nie zabrakło także w klasyfikacjach indywidualnych.

Wśród kobiet krążki w klasyfikacji generalnej zdobyły :

Złoty medal Oliwia Paradowska na 3km (złoto UTE)

Brązowy medal Sylwia Indeka na 6km (złoto UTE)

Wśród mężczyzn medale wywalczyli:

Złoty medal Dariusz Boratyński na 9km (złoto UTE)

Srebrny medal Wojciech Serkowski na 4,5km (srebro UTE)

Srebrny medal Daniel Kryzel na 9km (srebro UTE)

Brązowy medal Krzysztof Żygenda na 4,5km (brąz UTE)

Tagi

Zapraszamy do zakupu karnetów na basen w semestrze letnim w roku akademickim 2023/24

Dyrekcja Centrum Sportu Akademickiego informuje, że od dnia 20/03/2024r. rozpocznie się sprzedaż karnetów dla pracowników, studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej na korzystanie z dużego basenu w okresie od 03/04/2024 r. do 30/06/2024 r.

W poszczególnych cyklach uwzględnione zostały przerwy: 1.05.2024, 3.05.2023, 19.05.2024

Do dyspozycji będą następujące cykle:

20.40 – 21.20  koszt karnetu: 180,00 zł     (12 wejść)

Prof. Krzysztof Wilde rektorem Politechniki Gdańskiej w kadencji 2024–2028

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, członek korespondent PAN, został wybrany na rektora Politechniki Gdańskiej w kadencji 2024-2028. Oficjalny wynik wyborów podała Uczelniana Komisja Wyborcza, a nowa kadencja obecnie urzędującego rektora PG rozpocznie się 1 września 2024 r.

W kampanii wyborczej prof. Krzysztof Wilde odnosił się do swoich deklaracji wyborczych sprzed czterech lat i wykazał ich realizację w swoim programie wyborczym.

Tagi

Gala Sportu Akademickiego za nami!

16 lutego br., już dziewiąty w murach Politechniki Gdańskiej , odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca sportowe sukcesy naszej uczelni. Wydarzenie to wpisało się w obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Galę Sportu swoją obecnością zaszczycili Rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde, Profesor Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, Profesor Dariusz Mikielewicz – prorektor ds.

INFORMACJA PO II TURZE WYBORÓW NA ELEKTORÓW

INFORMACJA PO II TURZE WYBORÓW NA ELEKTORÓW
DO UCZELNIANEGO KOLEGIUM ELEKTORÓW (UKE) Z GRUPY B
Z OKRĘGU WYBORCZEGO nr 9

Okręgowa Komisja Wyborcza nr 9 informuje, że podczas:

• I tury wyborów w dniu 24.01.2024 r. frekwencja wyniosła 95 osób ze 187 uprawnionych do głosowania.

Oddano 95 głosów, w tym, 95 głosów ważnych głosów, 0 głosów nieważnych. Jedna osoba uzyskała bezwzględną większość głosów: