Aktualności | Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej

Treść strony

PLA w Duathlonie: Vlad Tregubenko & Nadia Złotoś zwycięzcami #4 turnieju badmintona

fot
W czwartym turnieju badmintona rozegranym w sobotę 21 stycznia br. w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej w Duathlonie Rakietowym najlepsza okazała się para Vlad Tregubenko & Nadia Złotoś. W finale pokonali oni wielokrotnych zwycięzców - Wojtka Kamińskiego i Michała Stępień.

Trzecie miejsce zajęła para Szymon Cybulski & Krzysztof Bibik

#5 kolejka turnieju badmintona odbędzie się w sobotę 18 lutego o godz. 11:30. Dzień później odbędzie się #6 turniej tenisowy!

Zgłoszenia do udziału w obu turniejach prosimy wysyłać drogą mailową na adres PLAwDuathlonie@gmail.com

Zapraszamy serdecznie!

PLA 3x3: Dziadziory zwycięzcą #9 turnieju 3x3

fot
W sobotę 21 stycznia br. odbył się #9 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W ostatnim turnieju w 2023 roku sezonu zasadniczego tej edycji najlepsza okazała się ekipa Dziadziorów w składzie Paweł Pawłowski, Przemek Zamojski, Szymon Rduch. W finale pokonali oni SK NFZ Team II (Kacper Szuszkiewicz, Michał Cieślewicz, Przemek Michałowski) 21:9.

Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa E3 ( Serhii Blindar, Mariusz Słowiński, Kamil Korzec, Vadim Baranov), która w meczu o 3. miejsce pokonała SK NFZ Team ( Aleksander Winkel, Kacper Jastrzębski, Karol Lebiedziński) 18:15.

W dziewiątym turnieju udział wzięło 31 zawodników, w tym 15 z przynależnością akademicką z 8 uczelni.

Tagi

Powraca Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej

fot
Z wielką przyjemnością informujemy, że po 3 letniej przerwie powraca Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej!

Ósme już podsumowanie sportowych sukcesów naszej uczelni odbędzie się 3 lutego 2023r. o godz. 20:00 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej!

Podczas oficjalnej części balu podsumowane zostaną występy reprezentacji PG na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz Akademickich Mistrzostwach Europy oraz nagrodzeni zostaną najlepsi sportowcy PG oraz najbardziej usportowiony wydział.

Tagi

PLA 3x3: Lotto 3x3 Team zwycięzcą #8 turnieju 3x3

fot
W sobotę 7 stycznia br. br. odbył się #8 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W pierwszym turnieju w 2023 roku najlepsza okazała się ekipa Ekipa LOTTO 3x3 Team w składzie Przemek Zamojski, Szymon Rduch i Mateusz Bierwagen. W finale pokonali oni SK NFZ Team (Kacper Jastrzębski, Olek Winkel, Przemek Michałowski) 16:11.

Trzecie miejsce zajęła Firma ( Michał Komenda, Maciej Bałabuch, Maciej Gudel, Marcin Bobrowski)

W siódmym turnieju udział wzięło 41 zawodników, w tym 20 z przynależnością akademicką z 9 uczelni. Wśród nich było 4 debiutantów.

Tagi

Bogna Świtała studentka WChem brązową medalistką Mistrzostw Polski w Bilard 2022

fot.
W dniach 12-16 grudnia br. w Kielcach odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski w Bilard 2022. Wśród uczestników znalazła się Bogna Świtała, studentka Wydziału Chemicznego na kierunku Technologia Chemiczna.

Na mistrzostwach Bogna zdobyła brązowy medal w odmianie 10-bil i w rankingu końcowym zajęłam 5 miejsce w Polsce.

Gospodarzem turnieju było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, a areną gier Binkowski Resort Kielce.

Tagi

PLA 3x3: UMG zwycięzcą #7 turnieju 3x3

fot
W sobotę 17 grudnia br. odbył się #7 turniej IV edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3. W ostatnim turnieju w 2022 roku najlepsza okazała się ekipa UMG w składzie Kuba Łukasiewicz, Mateusz Bagiński, Michał Pawlak i Patryk Granicki. W finale pokonali oni Leśne Dziady ( Jakub Godzik, Kamil Kazimierski, Miłosz Grabarek) 22:10

Trzecie miejsce zajęła ekipa Łamaczy Kolan (Bartek Pociejewski, Jacek Kukawski, Karol Felskowski, Mikita Brytsiankou)

W siódmym turnieju udział wzięło 14 zawodników, w tym 12 z przynależnością akademicką z 4 uczelni.

Tagi
Subskrybuj